bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

“NOT” Dibeklihan’da İzleyici İle Buluşacak

“NOT” Dibeklihan’da İzleyici İle Buluşacak
pisisoft

Edebiyat dünyasından tanıdığımız Cezmi Ersöz, bu kez kitaplarından çok oyunculuğu ile kendinden söz ettirecek.
Yönetmenliğini Serkan Turaç’ın yaptığı NOT isimli kısa film 30 Temmuz 2019’da Dibeklihan, Orhan Kemal meydanı’nda saat 21.00’da izlenebilecek. Filmin başrollerini Cezmi Ersöz ile Gülbin Yeşil paylaşıyor.

Film, kitapların insan hayatına etkisi, insanın o hep aradığı, peşine düştüğü geçmiş mutlulukların tesadüfler eseri bir dizi Not’la Özlem’i (Gülbin Yeşil) arayışına kavuşmasının hikâyesini anlatıyor. Belki de hiç unutamadığı çocukluk aşkı (Cezmi Ersöz, Yazar) kitapları ile kendine çağırıyor…

Film anlatım dili ile izleyiciye görsel bir sunum vadederken, müzikleri ile de dikkat çekiyor. Filmin Müzikleri; “Ayrılık da sevdaya dair” adlı unutulmaz şarkısı ile Vedat Sakman ve son albümünden “Ah o His” adlı şarkısı ile Feridun Düzağaç’a ait.
Filmde; Cezmi Ersöz’ün kitaplarından da sözlü alıntılar yer almakta.

Canon Türkiye’nin destekleriyle, çekimleri Bodrum ve İstanbul’da gerçekleşen filmin süresi 15 dakika. Filmin kamera arkasınıdan kesitlere ise yine Dibeklihan’da ki gösterim sonrasında izleme şansını yakalayabilirsiniz…

Serkan Turaç
FIAP EFIAP /b  –  GPU ZEUS – HonSSS

Öğrenimimi Halkla İlişkiler üzerine tamamladıktan sonra Fotoğrafçılık ve Kameramanlık eğitimi aldım. Fotoğrafa yerel bir gazetede başladım. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi, gazeteler ve internet sitelerinde yazılarım ve de fotoğraflarım yayımlandı. Yurtiçi ve yurtdışında karma fotoğraf sergilerine katıldım. Ulusal ve Uluslararası alanda Fotoğraf ve Sinema jüri üyeliğim bulunmakta.  İmza atmış olduğu biri belgesel olmak üzere uzun ve kısa metraj filmlerde çeşitli görevler aldım. Son olarak kendi kısa filmimi Not’u çektim. Kısa filmimi İstanbul Yeşilçam sineması, Bodrum Cinemarine salonun da ve birçok dernekte gösterime sundum. Ödüllü Afis, DVD ve ktap kapak tasarımları bulunmaktadır. Fotoğraf seminerlerine çeşitli şirketlerin kulüpleri, dernekler, üniversiteler ve liselerde devam ettim. Danışmanlığımda; Fotoğraf sergilerinin yanı sıra gösteriler hazırladım. Birçok fotoğraf sevdalısına ışık tuttum. Son workshop’um Türkiye’de ilk olarak yapılan Hareketli fotoğraflar sergisi FOTOMOTION oldu. Eğitim verdiğim öğrencilerimle birlikte çalıştırarak ve üreterek,  ikisi uluslararası festival olmak üzere 4 ayrı sergi salonunda izleyici ile buluşturdum.

İFSAK ‘da uzun yıllar çeşitli görevler aldım. Yönetim Kurullarında bulundum. İFSAK  Eğitim birimde ve dergisinde görevler yaptım. 2013-2015 İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptım. İFSAK ve TFSF’nin eğitim kitabında görev alarak bölümler yazdım. Özel kurumların, derneklerin fotoğraf kulübü çalışmalarına rehberlik ediyorum. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar da bilirkişilik yapmaktayım. Yurtiçi ve yurtdışındaki fotoğraf yarışmalarında çeşitli derecelerim ve de ödülleri bulunmaktadır.
FIAP fotoğraf sanatı uluslararası fedarasyonu (Fédération Internationale de l’Art Photographique) EFIAP/b ünvanım ,GPU (Global Photographers International)tarafından ZEUS unvanım bulunmakta. İstanbul Fotoğraf Müzesinin Koleysiyon sergisinde bir fotoğrafımla yer aldım. Fotoğraf ve Video çalışmalarına devam etmekteyim. Türkiye’de, İFSAK, BÜFOD, BODRUMART,  üyesi, Sille Sanat Sarayı’nın, Halikarnas BOFSAD ve Muş Fotoğraf Sanatı Derneği’nin Onur üyesiyim.   Türkiye Fotoğraf Sanatı Delegesiyim.
Birçok yarışmanın düzenleme kurulunun yanı sıra Jüri üyesi olarak katıldığım ulusal ve uluslararası yarışmalar oldu; görev aldığım filmler arasında, İFSAK 50. yıl Belgeseli: Görüntü Yönetmenliği, Kısa Film: İZOCAM Aşkolsun Murat Kısa Filmi/ Yrd. Görüntü Yönetmeni, Yapımına destek verdiği filmler arasında ise, Arabesk, Ayna, Kapılar Kısa Filmleri bulunmakta. Halen birçok şirketin tanıtım filmlerinde yönetmenlik yapmaktayım.

Eğitmen olarak katıldığım kurum ve Kuruluşlar arasında; Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, İFSAK, BÜFOD, Halkarnas BOFSAD, derneklerinde, Uluslararası Af Örgütü, Selçuklu Belediyesi, Medicana, SAMSUNG Türkiye Yıldız Teknik Üniversitesi, Şehir Üniversitesi, Yaysat, Eğitim-Sen, GOP Hastanesi, SGS, Sanat Limanı, Ortaköy Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi, İDO & Şehir hatları, Beşiktaş Koleji, Türen Yaşam Sanat Merkezi bulunmaktadır. İlk kişisel sergisime İllüzyon ismini verdim. Sergisi deneysel bir çalışmaydı. BÜFOD’un katkılarıyla gönülden bağlı olduğum Büyükçekmece’de  Kervansaray’da açıldı.  Ayrıca GOSB Teknopark’da sergi salonuna taşıdı. İkinci Sergim Halikarnas Mirror Kör Nokta Bodrum Herodot Kültür Merkezi, Oasis Alış veriş Merkezi, Ankara Türk  Amerikan Kültür Derneğinde açıldı. Üçüncü sergim Dönüşüm ise Bodrum Dibeklihanda izleyici ile buluştu. Halihazırda açılmayı bekleyen üç sergi ve önemli projelerim bulunmakta. 2015’ de 25. Uluslararası Sanat Fuarına katıldım. Yurtdışında Fransa’da D’Ambialet à Istanbul isimli sergide, Amerika Birleşik Devletleri Chicago İSTANBUL temalı sergide, Stockholm de karma fotoğraf sergisinde  bulundu. Balkanlarda Successful 2014 de fotoğraf festivalinde fotoğraf gösterimle yer aldım. Türkiye’nin çeşitli illerinde ve kurumlarında fotoğraf gösterileri düzenledim.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ