bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Ne güzel şeydir Bodrum’da şarkı söylemek!

Ne güzel şeydir Bodrum’da şarkı söylemek!
dr mehmet aşık

Bir başka güzeldir Bodrum’un her anı, her mevsimi. Hele ki yaza girerken açan o begonviller yok mu insanı cennet bahçesinde hissettiren, misler gibi kokan, insanın içine çektikçe çekesini getiren…
Denizin mavisi de bir başka olur, daha bir mavi daha bir çakır; yeşili daha bir yeşil; akşamları da bir ayrı güzel kokar, yıldızlar bir başka parlar, baktıkça bakasınız gelir, bakmaya doyulmaz. Bu güzelliklerin üstüne bir de müzik eklendi mi dersiniz ki ‘ değmeyin keyfime’. Bodrum’da müzik ayrı bir tutkudur. Evinizdeyseniz uzaktan gelen müzik sesleri bile o an sizi mutlu kılmaya yeter, belki yürüyüşe çıkalım dersiniz ve önünden geçtiğiniz mekanlarda görürsünüz o müzisyenlerin ve dinleyicilerin yüzündeki mutluluğu ve siz de bu mutluluğa ortak olur gülümsersiniz. Ya da dersiniz ki ‘hadi bu akşam giyinelim, takıp takıştıralım şöyle güzel bir akşam yaşayalım. Yemeğimizi yiyelim, müziğimizi dinleyelim, mehtabı izleyelim’. Sonra yaparsınız istediğinizi. Bodrum’un mavisi önünüzde, beyaz evleri serpilmiş dağ eteklerine birer inci misali, güneş henüz yeni batıyor gözlerinizi alıyor, hele ki bayansanız masadan gelen ‘akşam güneşi güzele vururmuş’ lafı mutlu ediyor sizi. Sonra biraz ön tadımlıklar; taptaze deniz ürünleri.. tekrar ne demeliyiz burada? Tabiki ‘değme keyfime’☺ Yavaştan güneş batıyor, hava siyaha çalıyor ve sahneye orkestra çıkıyor. ( Bu resimde ben orkestrada yer alıyorum☺)
Ne güzel şeydir Bodrum’da şarkı söylemek o an Bodrum’u yaşamak !
Sanki Tanrı tarafından yaratılmış bir sanat eserinin içinde sanat yapıyor gibi olursunuz. Yani sanat içinde sanatı yaşarsınız. Ben dört yıl önce hayatımı taşıdığım bu muhteşem yerde bir sanatçı olarak aynen böyle hissediyorum. Bodrum ve Bodrumlu’larla sanatımı, şarkılarımı paylaşmanın verdiği hazzı anlatmaya kelimelerim yetersiz kalır. Malumunuz bir süredir yaşadığımız (adını anmak istemediğim hastalık) bahtsız durum nedeniyle sahnelerden uzak kaldık ancak ‘sabır sabır haydi biraz daha sabır’ diyoruz. Güzel günler, müzikli günler tekrar gelecek. Sağlığımız yerinde olsun da. Hayat olduğu sürece umut her zaman vardır.
Ne demiş şair;
‘Hiçbir şey olmazsa sabah olur!’
Sabah da olacak, sağlık da olacak müzik de olacak. Bodrum’u yine doya doya, içimize çeke çeke yaşayacağız müzik eşliğinde.

Zeynep Sebinur GÖREN

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ