bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

MUTLAKA OKUYUN!.. 

allkaria

HERKES YANILIYOR, ABD’NİN “VİZE AMBARGOSU”NUN ASIL NEDENİ BAŞKA!

ABD BU “CEZALANDIRMA”YI AVRUPA’YA DA BAŞKA YOLLARLA YAPIYOR.

BU YAZIYI SONUNA KADAR OKUYAN HERKES “NEYİN”, “NİÇİN” OLDUĞUNU ANLAYACAKTIR.

09 Ekim 2017 Pazartesi

Fatih Güllapoğlu

ABD’nin Türkiye’ye yönelik “Vize Ambargosu”nu, Türkiye’nin İdlib’e girmesi vs. vs. olarak değerlendirme yapanlar da var. Külliyen yanlış. ABD zaten, İdlib konusunda, “Türkiye’yi anlayışla karşılıyoruz” açıklamasını da yapmıştı.

ASIL NEDEN AMERİKAN DOLARI SUİKASTI!

Önce hepinize bir hatırlatmada bulunayım. Hepimizin bildiği gibi ABD’nin dünya hükümdarlığını sağlayan iki silahı vardır. Bunlardan biri silah gücü, diğeri ise dünya ticaretinin büyük bölümünün ABD Doları’na bağlı olarak yapılmasından gelen “Dolar Gücü”dür. Va bu ikisi ABD için vazgeçilmez iki büyük silahtır. Ama Türkiye, ABD Doları’na, ABD için “Dolar’a Suikast” anlamına gelecek bir adım attı. Bu da şöyle oldu:

Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce Türkiye-Rusya ticaretinde ABD Doları yerine, iki ülkenin para birimleri, yani TL ve Ruble ile yapılması konusunda adım atmış ve Putin ile bu konuda anlaşmıştı. Erdoğan bununla da yetinmedi, bu kez İran’a yaptığı ziyarette, 60 milyar Dolarlık ticaret hedefine imza attı ve Türkiye ile İran’ın bu ticaretini ABD Doları ile değil kendi para birimleri ile yapacağını duyurdu. Erdoğan bunu yaparken, ABD’nin terör örgütü PKK’ya (PYD) ağır silahlar vermesi ve Türkiye’nin güvenliğini göz göre göre tehlikeye atmasının karşılığında, ABD’ye bir “Ceza” kesmek amacıyla yaptı. ABD bu cezaya, “Ceza” ile karşılık vermek için pusuya yattı ve kendi konsolosluğunda resmi görevli bile olmayan FETÖ’cü görevlisi Metin Topuz’un tutuklanması ve ABD’li rahibin tutuklanması gibi sıradan nedenleri “Paravan” olarak göstererek, “Vize ambargosu” cezasını kesti.

İLK DOLAR SUİKASTI VE SADDAM

İlk “Dolar Suikasti” Irak’ta oldu. Irak’ın eski lideri Saddam Hüseyin 6 Kasım 2000 yılında, petrol ticaretinde ABD Doları yerine “Euro”yu kullanacağını açıkladı. ABD, petrol üretimindeki dünya devlerinden biri olan Irak’ın bu “Dolar Suikastı” üzerine Saddam’ın defterinin dürülmesi kararını verdi. Ve hepinizin bildiği gibi ABD, George Busch döneminde, daha sonra yalan olduğu kesinlikle kanıtlanan, “Irak’ın kitle imha silahları ürettiği” yalan gerekçesiyle bu ülkeyi darmadağın etti, 1.5 milyondan fazla insanı öldürdü ve Saddam’ı da infaz ettirdi.

AVRUPA’YA DA CEZA KESİYOR VE KESMEYE DEVAM EDECEK

Avrupa Birliği’nin, ortak para birimi “Euro”ya geçişi de, bir “ABD Doları Suikastı” idi. Ama dünyanın gözü önünde, demokratik ülkelerden kurulu olan Avrupa Birliği’ni, Saddam gibi diktatörlükle suçlayarak ve kitle imha silahları üretiyor gibi gerekçelerle hemen cezalandıramazdı. Ve cezalandırma planlarını adım adım yürürlüğe koydu. Önce perde arkasından “Avrupa Birliği Anayasası”nın kabulünü ülkeler bazında el altından büyük bir psikolojik savaşla engelledi. Ardından birliğin en büyük üç gücünden biri olan İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasını yine İngiliz toplumu üzerindeki büyük bir psikolojik savaşla sağladı. Şimdi de AB üyesi ülkeleri bölme operasyonunu yürütüyor. İspanya’da Katalonya’nın ayrılık hareketinin kuvvetlenmesinin arkasında ABD vardır. Katalonya’daki “Bağımsızlık Referandumu” ile Barzani’nin “Bağımsızlık Referandumu”nun aynı tarihlere denk gelmesi tesadüf değildir. Barzani’nin referanduma el altından ışık yakması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dolar’a karşı açtığı savaşın ilk adımı olan Rusya ile yerel paralarla ticaret girişiminden sonra olmuştur. Katalonya ve Barzani referandumunun aynı zamanda olması, bu işin farkında olan dünya liderlerine bir “Gözdağı”dır. Barzani Referandumu, Türkiye’ye ilk “Dolar Suikastı Cezası” idi, İran ile de aynı yolda anlaşma yapılınca bu kez Vize cezasını kesti.

SIRADA ALMANYA DA VAR

Göreceksiniz, bir sonra zaten kendini Alman olarak görmeyen bir halka sahip olan Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde de bağımsızlık nidaları yükselmeye başlayacak. Avrupa Birliği’nin merkezi Belçika, muhtemelen “Çok yakında” ikiye bölünecek. Fransa’da, Korsika Adası bağımsızlık çığlıkları atmaya başlayacak. İspanya’daki özerk bölge Bask Bölgesi de sırada. Ve bunların hepsi ABD Dünya İmparatorluğu’nun iki ayağından biri olan “Dolar”ın gücünün tam anlamıyla tesisi için olacaktır. Şuna emin olun, ABD’nin derin Devleti Türkiye’ye ne kadar düşman ise, Avrupa Birliği’ni kuran Almanya ve Fransa’ya da o kadar düşmandır. Çünkü Euro, ABD Doları karşısında bir “Alternatif Güç” haline gelmiştir. Ve bu güç ABD için mutlak şekilde yok edilmesi gereken bir güçtür.

BUNUN ARKASINDA ROTSCHILD AİLESİ VAR

ABD’nin ve Dünya’nın patronu bütün ekonomik gücü elinde bulunduran Rotschild Ailesi’dir. Dolayısıyla, Dünya’daki bütün bu operasyonları yürüten ABD’nin şu andaki hakim Derin Devleti de bu ailenin elindedir. ABD içerisindeki diğer “Derin Devlet”ler halen Rotschild’in Derin Devleti karşısında çaresizdir. Çünkü ABD Doları’nın gücü bu ailenin elindedir.

DOLAR’IN DÜNYA PATRONLUĞU ÖYKÜSÜ

Yıl 1971. Dolar’ın dünyadaki dolaşımının artması nedeniyle ABD Hazinesi’nin elinde bastığı doları karşılayacak büyüklükte altın rezervi kalmamıştı. ABD bunun çözümünü “Petro Dolar” yöntemiyle buldu. Önce 1973’te Suudi Arabistan ile ardından da petrol ihracatçısı ülkelerin kuruluşu olan OPEC ile dünya petrol ticaretinin “ABD Doları” ile yapılması anlaşmasını yaptı. Ve bundan sonra da ABD Doları, “Petro Dolar” niteliğini kazanması ve dünyanın vazgeçilmez ihtiyacı petrolün ABD Doları’na mahkum edilmesi sayesinde, doları “Karşılıksız” olarak basmaya başladı. Ve ABD’nin Dünya İmparatorluğu’nun silah gücünden sonraki ikinci ayağı da kurulmuş oldu. Şimdi “Vize Cezası”nın niye ve kimden geldiği açık ve net anlaşıldı mı?

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ