Mustafa Saruhan; “Görevimin Başındayım”

 

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan Avukatı Alican Gürkan ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP’nin Bodrum Belediye Başkan adayı Mustafa Saruhan’ın adaylığı Muğla İl Seçim Kurulu tarafından düşürülmesinin ardından yüksek seçim Kuruluna itiraz edildi.
Bugün kendi seçim merkezinde basın toplantısı yapan Mustafa Saruhan “Görevimin başındayım. Haksızlığa karşı itirazımızı yaptık” dedi.

Avukatı ve belediye meclis üyesi adayları ile birlikte yaptığı basın toplantısında.”Benim  davalarımla ilgili süreç bitmiştir. Seçilmeme ve aday olamama gibi durumum yoktur. Bunu Kamunun takdirine bırakıyoruz“ dedi ve şöyle devam etti, “kaldı ki, çıkartılan imar affıyla benim yargılanmama da neden kalmadı. Toplanacak Yüksek Seçim Kurulu da bu yönde karar verecektir”

İlçe Seçim Kurulu üyesi avukat Alican Gürkan

Öte yandan toplantıda konuşan İlçe Seçim Kurulu üyesi avukat Alican Gürkan; “Biz başkanlık aday başvurumuzu yapmadan konularla ilgili araştırmamızı yaptık. Bu tamamen kasıtlı bir karardır. Yüksek Seçim Kurulundan olumlu bir karar bekliyoruz” dedi.
“Biz görevden alınsak bile hep beraber seçim çalışmasını yürüteceğiz” diyen Mustafa Saruhan; ”30 Mart’a kadar beraber CHP için çalışıp kazanacağız” dedi.

Saruhan’ın adaylığı için son sözü YSK söyleyecek. CHP bir taraftan duruma itiraz için uğraşırken diğer taraftan da yeni aday arayışına girdi. Öte yandan benzer bir haber de İzmir’in Dikili ilçesinden Cumhur İttifakı adayı olan MHP’li Buğra Akın için verildi.

Açıklamada İlçe Başkanı Halil Karahan  basın mensuplarından gelen B planı var mı sorusu üzerine “Yüksek seçim kurulu aleyhimize karar verirse bir arkadaşımızı başkanlık için görevlendireceğiz ama Mustafa Saruhan’ın da içinde olduğu bu takımla birlik beraberlik içinde çalışmamızı sürdüreceğiz” dedi

leave a reply