Muğla’ya kar yağdı, ekipler seferber oldu

Muğla'da 2 gün etkili olan kar yağışı nedeniyle trafiğe kapanan yollar ulaşıma açıldı.
Muğla‘da 2 gün etkili olan kar yağışı ile trafiğe kapanan yollar ulaşıma açıldı.

Büyükşehir Belediyesi ve kara yolları ekipleri, kar yağışının yoğun olduğu Yatağan, Kavaklıdere, Fethiye, Dalaman, Ula ve Seydikemer ilçelerinde ulaşımın aksamaması için yoğun çaba harcadı.

Kentte beyaz gelinliği giyen evler ise güzel görüntüler oluştururken vatandaşlarda karın keyfini çıkardı. (Anadolu Ajansı )
Yatağan, Kavaklıdere, Fethiye, Dalaman, Ula ve Seydikemer ilçelerinde ulaşımın aksamaması için yoğun çaba harcadı. Ekiplerin çalışması sonucu kapanan yollar açıldı. – Anadolu Ajansı 
 Kentte beyaz gelinliği giyen evler ise güzel görüntüler oluştururken vatandaşlarda karın keyfini çıkardı. ( Durmuş Genç – Anadolu Ajansı )

Bölge trafik ekipleri de ana güzergahlarda sürücüleri dikkatli olmaları ve araçlarında zincir bulundurmaları konusunda uyardı.

Menteşe ilçesinde 2 gün süren kar küreme çalışmalarında başta ana arterler olmak üzere trafiğin yoğun olduğu bölgelerin ulaşıma kapanmaması için çalışma yürütüldü.

 

Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Anında Müdahaleye başlandığını ve ekiplerin 24 saat esaslı çalışma yürüttüğünü belirtti. Karla mücadele çalışmalarına 56 personel 33 araçla müdahale ederken, 300 ton tuz, 3 ton solüsyon kullanıldı.

Karda mahsur kalan bir aile itfaiye ekipleri tarafından evlerine ulaştırıldı. Tüm çalışmalar Muğla Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nden takip edildi.

Muğla’nın ilçelerinde ulaşıma geçit yok

Vatandaşların mağdur olmaması, ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için ekiplerin kapanan yollara anında müdahale ettiğini anlatan Gürün, “Muğla‘da etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle birçok ilçemizde yollar ulaşıma kapandı. İlimiz genelinde kar yağışını beklediğimiz için hazır bekletilen ekiplerimiz kısa sürede kardan etkilenen yollara müdahale ederek ulaşıma açtı.” diye konuştu.

Gürün, Muğla‘nın doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra iklimi ile de dört mevsimi aynı anda yaşatabilen ender illerden olduğunu vurgulayarak, farklı ilçelerde vatandaşların güneşin keyfin çıkarırken özellikle yüksek kesimlerdeki ilçelerde ise kar keyfi yaşandığını kaydetti.

leave a reply