bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Muğla’ya İçme Suyu Projesi Müjdesi…

Muğla’ya İçme Suyu Projesi Müjdesi…
pisisoft

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete, Muğla’nın Menteşe ve Ula ilçelerinin içme suyu ihtiyacını 2050’ye kadar karşılayacak dev ‘Muğla İçme Suyu Projesi’nin onaylandığı müjdesini verdi.
AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, 621 milyon 250 bin lira bedelli Muğla İçme Suyu Projesinin 2021 yılı yatırım programına alınarak onaylandığı müjdesini verdi.
2050 yılına kadar Muğla merkez Menteşe ilçesi ve Ula bölgesinin içme suyu ihtiyacını yüksek bir kaliteyle karşılayacak olan Muğla İçme Suyu Projesi kapsamında 2 bin metrelik Sandras Dağı Zirvesi’nde projeye göre 12 kilometrelik yer altı tünelleri, baraj, isale hattı, depo, arıtma tesisi gibi bölümler yer alacak.
İçme suyu maliyetlerinde ton başına yaklaşık yüzde 50’lik bir indirimi de hedefleyen proje Demir ve Gökcan’ın yakın takibindeydi. İlk kez dile getirildiği 2005 yılında adeta bir hayal gibi görülen proje, 15 Ocak tarihli Resmi Gazete’de onaylandı.
Milletvekilleri Demir, Gökcan ve İl Başkanı Mete, projenin bütçe yönünden Muğla’nın en büyük yatırımı olacağına dikkati çekti. Projenin hayata geçmesi için birçok temas ve ziyaretlerde bulunan milletvekilleri yaptıkları açıklamada; “Sandras Dağı’ndan getirdiğimiz suyla Muğla’mızın içme suyu ihtiyacını 2050 yılına kadar karşılayacak “Muğla İçme Suyu” Projesi”ni 661 Milyon 250 Bin TL Yatırım Bedeli ile hayata geçiriyoruz. Bütçe açısından en büyük yatırımlardan birini daha Muğla’mıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.
DOĞAL DENGE KORUNACAK
Köyceğiz ilçesinde zirvesi 2 bin 300 metreyi bulan Sandras Dağı’nda doğal yaşama zarar vermeden, tüm kaynakların etkin biçimde kullanılıp, gelecek nesillerin su ihtiyacı da hesaba katılan projeyle ilgili açıklamada milletvekilleri Demir, Gökcan ve İl Başkanı Mete, “Yakından takip ederek, 2019 yatırım programına aldırdığımız Muğla İçme Suyu Projesi; ‘15 Ocak 2021 Tarihli Resmi Gazete’de 2021 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uygulanmasına Dair 3428 Sayılı Karar’ ile başlama aşamasına geldi. Muğla içme suyunun yapımına; Sandras Kaynakları ve Gürsu Kaynakları olarak iki proje halinde başlanacak. Suyun maliyetinde ton başına yüzde 50’lik bir azalma hedefliyoruz. Projemizin 2027 yılında tamamlanmasını planlıyoruz” bilgilerini aktardı.
Demir, Gökcan ve Mete, “Projeye verdikleri destek için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, önceki dönem Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın Naci Ağbal ve görevdeki başkanımız Sayın İbrahim Şenel’e, Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz Ziya Ercan’a, DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız’a, DSİ Aydın Bölge Müdürlüğümüz, DSİ Muğla Şube Müdürlüğümüz ve emeği geçen tüm bürokratlarımıza sevgili hemşerilerimiz adına en kalbi teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz. Muğla’mıza ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ