Muğla’nın üniversite hastanesi anjiyo ünitesini açtı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi uzun zamandır kurmayı amaçladığı Anjiyo Ünitesine 11 Mart 2019 tarihinde ilk hastasını alarak hizmete başladı. .

Eski hastane binasının uygun olmayan fiziki şartları sebebi ile kurulamayan anjiyo ünitesi için yeni binaya geçer geçmez süreci başlattı. Hastane sadece erişkin kardiyologlar değil,
çocuk kardiyolojisi, girişimsel radyoloji ve girişimsel nöroradyolojinin kullanımını planlanarak iki cihaz ile Anjiyo ünitesini açtı.

11 Mart tarihinde hizmete açılan ilk cihazın hizmete girdiğini müjdeleyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi gerekli lisans işlemlerini Tamamlayarak ilk 3  hastaya koroner anjiyografi uyguladı. Bir hastaya stent takıldı, diğer iki hastaya da koroner bypass  kararı verildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi artık dışarıya en çok sevk sebebi olan kardiyoloji hastaları için hem anjiyo hem de açık kalp ameliyatlarını  hastane bünyesinde gerçekleştirebilecek.

leave a reply