Muğla’da yine kırmızı alarm

Muğla'da Kent merkezinde metrekareye 38,4 kilogram yağış düştü, bazı tarım arazileri yine su altında kaldı.

0
31
Muğla'da etkili olan sağanak nedeniyle bazı tarım arazilerini su bastı.Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kent merkezinde metrekareye 38,4 kilogram yağış düştü. Bölgede aralıklarla etkisini sürdüren yağış nedeniyle merkez Menteşe ilçesindeki Düğerek, Yaraş ve Karabağlar mahalleleri ile Yayla mevkisi ve çevre yolundaki bazı tarım alanları su altında kaldı. ( Durmuş Genç - Anadolu Ajansı )

Muğla’da Etkili sağanak nedeniyle bazı tarım arazileri su altında kaldı.

Muğla’da etkili olan sağanak nedeniyle bazı tarım arazilerini su bastı.Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kent merkezinde metrekareye 38,4 kilogram yağış düştü. Bölgede aralıklarla etkisini sürdüren yağış nedeniyle merkez Menteşe ilçesindeki Düğerek, Yaraş ve Karabağlar mahalleleri ile Yayla mevkisi ve çevre yolundaki bazı tarım alanları su altında kaldı.(Anadolu Ajansı )

Yağış normallerinin üzerinde geçen kış ayında Muğla’da hayat sürdürülemiyor. Batı Avrupa’da neredeyse yılın dörtte 3’ü yağmurlu geçtiği halde nadiren rastlanan doğal felaketler hemen hemen her yağışta karşılaşılmaya başladı. Yaşayanların günlük hayatını etkileyen yağış ekonomik zarara da sebep oluyor.

Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kent merkezinde metrekareye 38,4 kilogram yağış düştü.

Bölgede aralıklarla etkisini sürdüren yağış nedeniyle merkez Menteşe ilçesindeki Düğerek, Yaraş ve Karabağlar mahalleleri ile Yayla mevkisi ve çevre yolundaki bazı tarım alanları su altında kaldı. Bazı mahallelerde de yoğun su birikinleri oluştu.

Yağışlar nedeniyle çok sayıda yaralanmalı ve hasarlı trafik kazası meydana geldiği bildirildi.

Paylaş
Önceki İçerikBağımlı olma, mutlu ol
Sonraki İçerikÇupra ve levrek firar etti, gırgır takipte
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here