Muğla’da “Üstad” sahnedeydi

Muğla'da, Necip Fazıl Kısakürek'in hayat hikayesini konu alan "Üstad" oyunu, tiyatroseverlerle buluştu. 

0
Muğla'da, Necip Fazıl Kısakürek'in hayat hikayesini konu alan "Üstad" oyunu, tiyatroseverlerle buluştu. Yenilmez Sanat Merkezi tarafından hazırlanan oyun, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu'nda sahnelendi.Tek perdelik oyunda, Burak Alp Yenilmez ve Satuk Buğra Yenilmez, Necip Fazıl Kısakürek'in iç dünyasının, şiirlerinin, yazılarının, kitaplarının ortaya çıkmasında geçtiği yolu anlattı. ( Durmuş Genç - Anadolu Ajansı )
Muğla’da, Necip Fazıl Kısakürek’in hayat hikayesini konu alan “Üstad” oyunu, tiyatroseverlerle buluştu.

Yenilmez Sanat Merkezi tarafından hazırlanan oyun, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu’nda sahnelendi.

Tek perdelik oyunda, Burak Alp Yenilmez ve Satuk Buğra Yenilmez, Necip Fazıl Kısakürek’in iç dünyasının, şiirlerinin, yazılarının, kitaplarının ortaya çıkmasında geçtiği yolu anlattı.

Necip Fazıl Kısakürek’in hayata ve ahirete bakış açısının da anlatıldığı eserde, Burak Alp Yenilmez ve Satuk Buğra Yenilmez performanslarıyla izleyicilerden alkış aldı.

Oyunculara plaket ve çiçek veren Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Necip Fazıl’ın hayatında yaşadıkları zorlukların gençlere aktarılmasında “Üstad”ın önemli bir çalışma olduğunu söyledi.

KAYNAKAA
Paylaş
Önceki İçerikEfsane şarkılarıyla anıldı
Sonraki İçerikKöylü kadınlar sahne tozu yuttu
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here