bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Muğla’da şiddetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Muğla’da şiddetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi
REKLAM ALANI

Muğla‘nın Milas ilçesinde, şiddetli sağanak nedeniyle evlerin bodrum ve giriş katlarını su bastı, bazı vatandaşlar evlerinde mahsur kaldı, fırtına hasara yol açtı.

Muğla’nın Milas ilçesinde, şiddetli sağanak nedeniyle evlerin bodrum ve giriş katlarını su bastı, bazı vatandaşlar evlerinde mahsur kaldı, fırtına hasara yol açtı. Kemikler Mahallesi’nde şiddetli yağış sonucu derenin taşması, bölgedeki tarım arazilerinde ve evlerde su baskınlarına neden oldu. Kemikler ve Baharlı mahallelerindeki 13 ev ve 2 iş yerinde su baskınları sebebiyle hasar meydana geldi. ( Volkan Yıldız – Anadolu Ajansı )

Kemikler Mahallesi’nde şiddetli yağış sonucu derenin taşması, bölgedeki tarım arazilerinde ve evlerde su baskınlarına neden oldu. Kemikler ve Baharlı mahallelerindeki 13 ev ve 2 iş yerinde su baskınları sebebiyle hasar meydana geldi.

Damlıboğaz Mahallesi’nde ise sağanakla birlikte fırtına etkili oldu. Kuvvetli rüzgarın etkisiyle bazı evlerin çatıları uçtu, bölgede dalları kırılan çok sayıda zeytin ağacı da zarar gördü.

İşletmesi su baskınlarından zarar gören Orhan Irmak, yağmurun etkisini artırmasıyla, dere yatağından taşan tonlarca suyun işletmenin duvarını aşarak avluya dolduğunu ve iki aracın sular altında kaldığını söyledi.

Su baskınıyla evinin ve eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini anlatan Mehmet Dursun Karaca ise Kocadere’de oluşan taşkınların su baskınlarını tetiklediğini ve derede ıslah çalışması gerektiğini belirtti.

Kara yolu kenarında bulunan bir otelde de şiddetli yağış nedeniyle hasar oluştu.

Marmaris de fırtınadan etkilendi

Marmaris dün öğle saatlerinden itibaren hızı zaman zaman 100 km’ye yaklaşan şiddetli fırtınanın etkisi altında. Şiddetli rüzgar ve yağmura, bu sabah saatlerinde dolu yağışı da eklendi. Belediye’nin tüm birimleri gelen ihbarları değerlendirerek fırtınanın neden olduğu olumsuzluklara müdahale etti.

Dün geceden bu yana devrilen ağaçlar ve elektrik direkleri, kopan dallar gibi konular ile  ilgili gerekli çalışmalar yapılmaya çalışıldı

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri dün geceden bu yana devrilen veya dalları zarar gören yaklaşık 40 ağaca müdahale etti.

Destek Hizmetleri ekipleriyse Yat Limanı bölgesinde rüzgarın etkisiyle kırılan direğin etrafında güvenlik önlemi alarak, olaya müdahale etti. Vatandaşlar ihbarlarını 412 13 69 nolu Zabıta Müdürlüğü telefonuna bildirmeleri istendi.

Fırtınanın, bugün öğle saatlerinden sonra Ege Bölgesi’nde etkisini yitirmesi bekleniyor.
Ancak Cuma günü öğle saatlerinden itibaren tekrar Kıyı Ege’de etkili olması öngörülüyor.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ