Muğla’da şiddetli yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Milas ilçesinde şiddetli yağış sonucu evlerin bodrum ve giriş katlarını su bastı, bazı vatandaşlar evlerinde mahsur kaldı

0

Muğla‘nın Milas ilçesinde, şiddetli sağanak nedeniyle evlerin bodrum ve giriş katlarını su bastı, bazı vatandaşlar evlerinde mahsur kaldı, fırtına hasara yol açtı.

Muğla’nın Milas ilçesinde, şiddetli sağanak nedeniyle evlerin bodrum ve giriş katlarını su bastı, bazı vatandaşlar evlerinde mahsur kaldı, fırtına hasara yol açtı. Kemikler Mahallesi’nde şiddetli yağış sonucu derenin taşması, bölgedeki tarım arazilerinde ve evlerde su baskınlarına neden oldu. Kemikler ve Baharlı mahallelerindeki 13 ev ve 2 iş yerinde su baskınları sebebiyle hasar meydana geldi. ( Volkan Yıldız – Anadolu Ajansı )

Kemikler Mahallesi’nde şiddetli yağış sonucu derenin taşması, bölgedeki tarım arazilerinde ve evlerde su baskınlarına neden oldu. Kemikler ve Baharlı mahallelerindeki 13 ev ve 2 iş yerinde su baskınları sebebiyle hasar meydana geldi.

Damlıboğaz Mahallesi’nde ise sağanakla birlikte fırtına etkili oldu. Kuvvetli rüzgarın etkisiyle bazı evlerin çatıları uçtu, bölgede dalları kırılan çok sayıda zeytin ağacı da zarar gördü.

İşletmesi su baskınlarından zarar gören Orhan Irmak, yağmurun etkisini artırmasıyla, dere yatağından taşan tonlarca suyun işletmenin duvarını aşarak avluya dolduğunu ve iki aracın sular altında kaldığını söyledi.

Su baskınıyla evinin ve eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini anlatan Mehmet Dursun Karaca ise Kocadere’de oluşan taşkınların su baskınlarını tetiklediğini ve derede ıslah çalışması gerektiğini belirtti.

Kara yolu kenarında bulunan bir otelde de şiddetli yağış nedeniyle hasar oluştu.

Marmaris de fırtınadan etkilendi

Marmaris dün öğle saatlerinden itibaren hızı zaman zaman 100 km’ye yaklaşan şiddetli fırtınanın etkisi altında. Şiddetli rüzgar ve yağmura, bu sabah saatlerinde dolu yağışı da eklendi. Belediye’nin tüm birimleri gelen ihbarları değerlendirerek fırtınanın neden olduğu olumsuzluklara müdahale etti.

Dün geceden bu yana devrilen ağaçlar ve elektrik direkleri, kopan dallar gibi konular ile  ilgili gerekli çalışmalar yapılmaya çalışıldı

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri dün geceden bu yana devrilen veya dalları zarar gören yaklaşık 40 ağaca müdahale etti.

Destek Hizmetleri ekipleriyse Yat Limanı bölgesinde rüzgarın etkisiyle kırılan direğin etrafında güvenlik önlemi alarak, olaya müdahale etti. Vatandaşlar ihbarlarını 412 13 69 nolu Zabıta Müdürlüğü telefonuna bildirmeleri istendi.

Fırtınanın, bugün öğle saatlerinden sonra Ege Bölgesi’nde etkisini yitirmesi bekleniyor.
Ancak Cuma günü öğle saatlerinden itibaren tekrar Kıyı Ege’de etkili olması öngörülüyor.

 

Paylaş
Önceki İçerikAkdeniz’de 5.1 şiddetinde deprem
Sonraki İçerikUğur Mumcu ölümünün 26’ıncı yılında anıldı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here