Muğla’da öğretmenlere STEM eğitimi

Öğretmenlere STEM eğitimi verildi. Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenen Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen eğitimler 4 gün sürdü. Erken STEM İle 21.Yüzyıl Yaşam Becerileri adı ile  STEM ve Kodlama eğitimleri Menteşe Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

13 ilçeden seçilen okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinden 50 öğretmen STEM ve kodlama eğitimi aldı.

13 ilçeden seçilen okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinden 50 öğretmen STEM ve kodlama eğitimi aldı.

Proje ile 21.yy. becerilerine sahip bir nesil yetiştirmek için öğrencilere sorumluluk veren, onları düşündüren, onları küçük yaştan itibaren bilgisayar programlaması gibi teknolojik bilgilerle donatılan öğretmen sayısının artması hedefleniyor. Bu kapsamda Muğla’da görevli Okul Öncesi ve sınıf öğretmenlerinden 50 öğretmene STEM ve Kodlama konusunda eğitim verilerek farkındalıklarının artırılması, öğretmenlerin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi hedeflendi. Gerçekleştirilen eğitim sonunda öğretmenlere sertifikaları verildi.

Disiplinler arası bir öğrenim yaklaşımı olan STEM, Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik ve Mathematics-Matematik alanlarının baş harflerinden oluşan ve bu alanların birbirine entegre edilmesinden ortaya çıkan bir kavramdır.

leave a reply