Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

Muğla’da konut Fiyatlarında Yıllık Değer Artışı %55

  • 31 Ekim 2021
Muğla’da konut Fiyatlarında Yıllık Değer Artışı %55
bodrumolay

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) ve Yeni Nesil Gayrimenkul Değerleme Ve Lokasyon Analizi Platformu Endeksa.com işbirliği ile hazırlanan 2021 yılı 3. çeyreğine ilişkin “İkinci El Konut Piyasası Raporu” açıklandı.
2021 yılının 3. çeyreğinde konut satış adedi ve ikinci el konut satış adedi, geçen çeyreğe göre %37 arttı. En fazla konut satışı olan iller içerisinde en fazla stok adedi İstanbul’da bulunurken, yıllık değer artışı en yüksek olan iller ise Aydın, Muğla ve Balıkesir oldu.
En fazla değer artışı Aydın, Muğla ve Balıkesir’de
En fazla konut satışı gerçekleşen 50 il içerisinde en fazla değer artışı olan iller sırasıyla Aydın, Muğla ve Balıkesir oldu. Aydın’da konut fiyatlarında yıllık değer atışı %59, ortalama metrekare satış fiyatı 5.156 TL. Muğla’da konut fiyatları son bir yılda %55 artış gösterdi, ortalama metrekare satış fiyatı 9.277 TL. Balıkesir’de ise konut fiyatlarında yıllık değer artışı %45 ve ortalama konut metrekare satış fiyatı 4.067 TL. Türkiye genelinde konut metrekare satış fiyatlarının en yüksek olduğu iller ise sırasıyla Muğla, İstanbul ve Aydın oldu.
En fazla konut satışı yapılan ilk 50 ilde ortalama fiyat, değer değişimi, pazarlama ve amortisman süresi, stok adedi

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ