Muğla’da karın kapattığı yollar açılıyor

Muğla'da kış ve yaz birarada yaşandı. Sahil şeridinde yaşayanlar güneşin tadını çıkarırken iç kesimler kar ile mücadele etti.

0
Muğla'da kardan dolayı kapanan yollar ulaşıma açılıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışının yoğun olduğu Kavaklıdere ve Seydikemer ilçelerinde ulaşımın aksamaması için yoğun çaba harcadı. ( Muğla Büyükşehir Belediyesi - Anadolu Ajansı )

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışının yoğun olduğu Kavaklıdere ve Seydikemer ilçelerinde ulaşımın aksamaması için yoğun çaba harcadı. Bölge trafik ekipleri de ana güzergahlarda sürücüleri dikkatli olmaları ve araçlarında zincir bulundurmaları konusunda uyardı.

Muğla’da karın kapattığı yollar ulaşıma açılıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışının yoğun olduğu Kavaklıdere ve Seydikemer ilçelerinde ulaşımın aksamaması için yoğun çaba harcadı. (Anadolu Ajansı )

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, kentte kar yağışına belediye ekiplerinin anında müdahaleye başladığını söyledi. Ekiplerin 24 saat çalıştığını belirten Gürün, “Seydikemer ve Kavaklıdere ilçelerinde devam eden kar yağışı nedeniyle kapanan yolları ekiplerimiz anında müdahale ederek ulaşıma açıyor. Ekiplerimiz karla mücadelede 550 ton tuz ve 6 ton solüsyon kullandı.” dedi.

Gürün, Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin Burdur İl Özel İdaresi ile yürüttükleri ortak çalışmayla Seydikemer ilçesi, Söğütlüdere Mahallesi’nden Burdur sınırına kadar olan 15 kilometrelik yol hattında greyder, kepçe, kamyon, 3 İşçi ve 2 operatörle kardan kapanan yolların açılması için çalıştığını ifade etti. Burada yapılan çalışmada 45 ton tuz karışımı kullanıldığını anlatan Gürün, “Ayrıca Kavaklıdere merkez, Ortaköy, Nebiler, Kadıköy, Salkım, Çayboyu, Menteşe İlçesi’nde de Yılanlı, Kozağaç, Dağpınar, Kuyucak, Karacaören yollarında da karla mücadele çalışması yapıldı.” diye konuştu.

Gürün, Muğla’nın farklı ilçelerinde halkın güneşin keyfin çıkardığını, yüksek kesimlerdeki ilçelerde ise kar keyfi yaşandığını kaydetti.

KAYNAKAA
Paylaş
Önceki İçerikKocadon öğrencilerle hayvan bakım merkezinde idi
Sonraki İçerikBodrumspor deplasmanda golsüz berabere kaldı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here