Muğla’da “İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon” toplantısı gerçekleştirildi

Muğla'da kış mevsiminde trafik güvenliği, kazaların önlenmesi, vatandaşların güvenli seyahati ve trafiğin kesintisiz olarak sürdürülebilmesi için “İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon” toplantısı gerçekleştirildi.

0
Muğla'da kış mevsiminde trafik güvenliği, kazaların önlenmesi, vatandaşların güvenli seyahati ve trafiğin kesintisiz olarak sürdürülebilmesi için “İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon” toplantısı gerçekleştirildi.

Muğla ilinde Kış Mevsimi süresince trafik güvenliğinin sağlanması, kazaların önlenmesi, vatandaşların güvenli seyahat edebilmesi ve trafik akışının kesintisiz olarak sürdürülebilmesi için “İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon” toplantısı gerçekleştirildi.

Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında gerçekleşen toplantıya  Vali Yardımcısı Turgut Çelenkoğlu, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Jandarma Komutan Vekili J. Albay Erhan Kopar ile ilgili kamu kurumları müdürleri ve yetkilileri katıldı.

Kış lastiği takma zorunluluğu

Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri toplantısında, Kar yağışının sıklıkla görüldüğü Muğla – Denizli, Seydikemer – Korkuteli – Antalya yolu ile Kavaklıdere ve Menteşe İlçelerinin yüksek kesimlerinde, okul servis araçları başta olmak üzere ticari yük ve yolcu taşıyan araçlara kış lastiği takma zorunluluğu getirildi.

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon toplantısında yaklaşan kış mevsimi için genel hayatı etkileyecek ve kurumlar arası koordinasyon gerektirebilecek muhtemel yoğun kar yağışı ve don kapsamlı meteorolojik uyarılarda olası can ve mal kayıplarının önlenmesi ya da en aza indirilmesi maksadıyla etkin ve hızlı müdahale çalışmalarının esasları kararları alındı.

Toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Karayolları 26. Şube Şefliği ile AFAD Müdürlüğü tarafından alınması gereken önlemler konusunda genel ve teknik bilgiler verildi.

Paylaş
Önceki İçerikEge Denizi’nde yasa dışı geçişler
Sonraki İçerikİklim Zirvesi Türkiye’de Linyit Üretimi ve Sağlığa Etkilerini Mercek Altına Aldı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here