bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Muğla’da “İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon” toplantısı gerçekleştirildi

allkaria

Muğla ilinde Kış Mevsimi süresince trafik güvenliğinin sağlanması, kazaların önlenmesi, vatandaşların güvenli seyahat edebilmesi ve trafik akışının kesintisiz olarak sürdürülebilmesi için “İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon” toplantısı gerçekleştirildi.

Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında gerçekleşen toplantıya  Vali Yardımcısı Turgut Çelenkoğlu, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Jandarma Komutan Vekili J. Albay Erhan Kopar ile ilgili kamu kurumları müdürleri ve yetkilileri katıldı.

Kış lastiği takma zorunluluğu

Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri toplantısında, Kar yağışının sıklıkla görüldüğü Muğla – Denizli, Seydikemer – Korkuteli – Antalya yolu ile Kavaklıdere ve Menteşe İlçelerinin yüksek kesimlerinde, okul servis araçları başta olmak üzere ticari yük ve yolcu taşıyan araçlara kış lastiği takma zorunluluğu getirildi.

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon toplantısında yaklaşan kış mevsimi için genel hayatı etkileyecek ve kurumlar arası koordinasyon gerektirebilecek muhtemel yoğun kar yağışı ve don kapsamlı meteorolojik uyarılarda olası can ve mal kayıplarının önlenmesi ya da en aza indirilmesi maksadıyla etkin ve hızlı müdahale çalışmalarının esasları kararları alındı.

Toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Karayolları 26. Şube Şefliği ile AFAD Müdürlüğü tarafından alınması gereken önlemler konusunda genel ve teknik bilgiler verildi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ