bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Muğla’da Adli Yıl Açılışı

Muğla’da Adli Yıl Açılışı
dr mehmet aşık

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Adalet Komisyonu Başkanı Bilal Saydam ve Muğla Baro Başkanı Cumhur Uzun, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Yağcı, yargı camiasının ortak hedefinin hukukun üstünlüğünün sağlanması ve vatandaşlara adalet hizmetinin eşit şekilde sunulması olduğunu söyledi.
Yargı konusunda atılan her olumlu adımın demokrasi kültürü adına bir kazanım sayılacağını belirten Yağcı, şöyle konuştu:
“Son yıllarda hakim ve savcı sayısındaki hızlı artışların yargının sırtındaki iş yükünü hafifleteceği ve yargısal faaliyetlerin daha hızlı ve nitelikli yürütüleceğini düşünmekteyiz. Ancak bu artış sayı ve personel sayısı ile desteklenmediği sürece istenen neticenin ortaya çıkması zordur. Bakanlığımızın bu sorunu kısa sürede çözeceğini ümit ediyoruz.”
Muğla Adalet Komisyonu Başkanı Bilal Saydam ise kendilerini bir önceki dönem gibi zorlu bir adli yıl beklediğini, hakim ve savcı kadrolarına yapılan takviyelerle bu yükü kaldıracaklarına inandığını dile getirdi.
– Bodrum
Bodrum Adliyesi önünde düzenlenen törende ise Atatürk büstüne çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törende, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan ve Muğla Barosu Bodrum Temsilcisi Avukat Cavidan Karaöz Özyiğit, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından adliye içerisinde resepsiyon verildi.
Açılışa, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan, Adalet Komisyonu Başkanı Serhat Işık, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile adli, askeri ve mülki erkan katıldı.
– Marmaris
Marmaris’te ise Muğla Barosu Marmaris Temsilcisi Aslıhan Ayyıldız ve ilçedeki avukatlar Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Avukatlar saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ