bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Muğla Teknopark 4,5 milyon TL destek aldı

pisisoft

Muğla’nın lokomotifi olacak Teknopark Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 4.500.000,00 TL destek aldı.  2019 yılında  Muğla Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin idare binası, kuluçka merkezi ve altyapı inşaatının yapımı için alınan destek ile Teknopark’ın faaliyete girme tarihi yakına çekilecek.

54 ortakla kurulan Muğla Teknopark’ın, Muğla ilinde faaliyet gösteren sektörlere bilim ve teknolojide yetkinlik kazandırması ve uluslararası pazarlarda ihracattaki rekabet gücünü artırması planlanmakta.

Muğla Teknoparkın faaliyet göstereceği sektörlerin başında Gıda, Tarım ve Hayvansal Ürünler, Yenilenebilir Enerji ve Sağlık Teknolojileri yer alıyor.

Formalite hazır sıra faaliyette

11 Kasım 2015 tarih ve 29529 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu onayıyla Muğla Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kuruluşu tamamlandı.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 22 Ağustos 2017 tarih ve 9895 sayılı olurları ile Muğla Teknoloji Geliştirme Bölgesi İmar Planları kesinleşen I. Etap İdare Bina, Kuluçka Merkezi, Alt Yapı, II. Etap Ar-Ge Binası İnşası ile ilgili ruhsatlar alındı.

Muğla Teknoloji Geliştirme Bölgesi I. Etaba ait İdari Bina, Kuluçka Merkezi, Trafo Binası ve
Sarnıç Kaba İnşaatı Yapım İşi İnşaatlarına ait ihale 18.01.2019 tarihinde yapıldı ve 2019
yılının sonunda tamamlanması planlanıyor.

Yapılan teknopark bölgenin kalkınmasını artıracak ve teknoloji ile mevcut sektörlerin iş yapış biçimini değiştirecek.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ