Muğla Çam Balı markalaşıyor

Coğrafi işaret olarak tescillenen Muğla Çam Balı 'nın markalaşması için yürütülen çalışmalar kapsamında üreticilere eğitim verilmeye başlandı

0
Muğla Çam Balı'nın markalaştırılması çalışmaları kapsamında eğitim veriliyor. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin (sol 3), gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla çam balını coğrafi işaret olarak tescil ettirmek için yaklaşık 11 yıldır uğraştıklarını söyledi (AA)
Muğla‘da, bal üreticilerine, Muğla çam balının markalaştırılması çalışmaları kapsamında eğitim veriliyor.
Muğla’da, Muğla Çam Balı üreticilerine,  markalaştırılması çalışmaları kapsamında eğitim veriliyor. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla çam balını coğrafi işaret olarak tescil ettirmek için yaklaşık 11 yıldır uğraştıklarını söyledi. (Anadolu Ajansı )

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla çam balını coğrafi işaret olarak tescil ettirmek için yaklaşık 11 yıldır uğraştıklarını söyledi.

Şahin Ülkede yaklaşık 65 bin ailenin arıcılık yaptığını dile getirdi. Arı varlığı ve bal üretiminde Türkiye’nin önemli bir konumda bulunduğunu ifade etti.

Bal üreticilerine yönelik olarak, Güney Ege Kalkınma Ajansının teknik destek programı kapsamında başlatılan eğitim çalışmalarının 13 ilçede yürütüldüğünü belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Tescil çalışmasını sahaya yaymak istiyoruz. Hedefimiz, Muğla çam balı coğrafi işaretine başvurumuzdan itibaren coğrafi işaret almasına kadar geçen süreleri Muğlalı arıcılarımızla paylaşmak. Muğla Çam Balı bundan böyle vatandaşlarımızla birebir buluşacak. Tüketiciye nasıl bir bal sunacağımızı bütün dünyaya göstermemiz gerekiyor. Bunun için de bu eğitim çalışması çok önemli.”

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da Aday Manipülasyonu
Sonraki İçerikO proje gerçekleşti
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here