bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Muğla Çam Balı markalaşıyor

Muğla Çam Balı markalaşıyor
REKLAM ALANI
Muğla‘da, bal üreticilerine, Muğla çam balının markalaştırılması çalışmaları kapsamında eğitim veriliyor.

Muğla’da, Muğla Çam Balı üreticilerine,  markalaştırılması çalışmaları kapsamında eğitim veriliyor. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla çam balını coğrafi işaret olarak tescil ettirmek için yaklaşık 11 yıldır uğraştıklarını söyledi. (Anadolu Ajansı )

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla çam balını coğrafi işaret olarak tescil ettirmek için yaklaşık 11 yıldır uğraştıklarını söyledi.

Şahin Ülkede yaklaşık 65 bin ailenin arıcılık yaptığını dile getirdi. Arı varlığı ve bal üretiminde Türkiye’nin önemli bir konumda bulunduğunu ifade etti.

Bal üreticilerine yönelik olarak, Güney Ege Kalkınma Ajansının teknik destek programı kapsamında başlatılan eğitim çalışmalarının 13 ilçede yürütüldüğünü belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Tescil çalışmasını sahaya yaymak istiyoruz. Hedefimiz, Muğla çam balı coğrafi işaretine başvurumuzdan itibaren coğrafi işaret almasına kadar geçen süreleri Muğlalı arıcılarımızla paylaşmak. Muğla Çam Balı bundan böyle vatandaşlarımızla birebir buluşacak. Tüketiciye nasıl bir bal sunacağımızı bütün dünyaya göstermemiz gerekiyor. Bunun için de bu eğitim çalışması çok önemli.”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ