bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hıdır, Bodrum’dan geçti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hıdır, Bodrum’dan geçti
pisisoft

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır ak parti ilçe teşkilatı ile el ele tutuşarak “hep beraber el ele hizmet vereceğiz” dedi.

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır ve Bodrum Belediye Başkan adayı  Dr. Tahir Ateş Bodrum’da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hıdır, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen,  İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte
Bitez sahilinde yer alan Ambrosia Otel’de basın mensuplarıyla buluştu.

Hıdır, burada yaptığı konuşmada, Muğla’ya aday olan diğer belediye başkan adaylarına da başarı diledi. Seçimin kardeşlik atmosferinde geçeceğini düşündüğünü ifade eden Hıdır, “En azından bizim böyle bir seçim çalışmamız olacak. Bodrum’da yaşanan sel felaketinin sebeplerini araştırıyoruz. Belediyenin ya da büyükşehirin ihmalleri varsa onu projelendiriyoruz. Bunu teknik olarak masaya yatırıyoruz. Bu konuda merkezi hükümetimizin bize katkısı olabilecekse bunu ilgili bakanlıklarımızla görüşüyoruz.” diye konuştu.
Hep birlikte el ele çalışma yapmak gibi bir prensip içerisinde olduklarına değinen Hıdır, Muğla için gerekli koordinasyonu sağlamak için de çalışma yapacaklarını aktardı.

Bodrum’da yaşanan sel felaketlerinin sebebini araştırıyoruz

(Soldan sağa)Ak Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Dr. Tahir Ateş, Ak Parti Muğla Büyükşehir Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır ise seçim günlerinin demokrasinin en güzel günleri olduğunu ifade ederek “Ben seçimin kardeşlik atmosferinde geçeceği kanaatindeyim. En azından bizim böyle bir seçim çalışmamız olacak. Ancak bu vatandaşımızın haklarını savunmamamız anlamına gelmez. Özellikle Bodrum’da yaşanan sel felaketlerinin sebeplerini  araştırıyoruz. Belediyenin ya da büyükşehirin ihmalleri varsa bunları projelendiriyoruz, teknik olarak masaya yatırıyoruz. Eğer bununla ilgili merkezi hükümetimizin katkısı olacaksa bakanlıklarımızla görüşüyoruz” dedi.

İlk işimiz belediyenin borçlarını vatandaşımızın sırtından kaldırmak

Muğla’nın oldukça borcu olduğunu belirten Hıdır, şöyle konuştu: “Muğla Büyükşehir Belediyesi borçlardan dolayı adeta kilitlenmiş durumda. Oysa biz bu borcun kaynağını yakinen biliyoruz. 2006 yılında sayın Başbakanımıza, bu borcun 960 milyon lirasını birlikler yasasına koydurduğumuz bir maddeyle affettirmiştik. Ama söz konusu belediye başkanlığımız bu borcun yapılandırılmasını bozdu. Bu yüzden ne yazık ki bugün büyükşehirde 967 bin insanımıza su parası, atık su parası, dolmuş parası, yapı iskan ruhsatlarında alınan ücretlerin üzerine zam yapmak suretiyle daha pek çok yapılan zamlarla bunu vatandaşımızın omuzlarına yüklediğini müşahede ettik. Bizim gelir gelmez yapacağımız ilk iş, belediyenin borçlarını affeden sayın başbakanımıza bunu hatırlatmak ve borçların tamamını vatandaşımızın ve Muğla’mızın üzerinden kaldırmak. Ondan sonra gerekli ihtiyaç duyulan yatırımları yapmak istiyoruz.”

Hıdır, yerel yönetimler konusunda oldukça tecrübeli olduğunu ve bunu 31 Mart’tan sonra Muğla’da proje yaparak göstermek istediklerini ifade etti.

Büyükşehir yasası hakkında konuşan Dr. Mehmet Nil Hıdır, “Bence büyükşehir yasası daha derli toplu çalışmak için uygun bir zemin. Eskiden bu hizmetleri Köy Hizmetleri İl Müdürlüğümüz yapıyordu. Özellikle karayollarının ana arterlerinde Karayolları müdahale
ediyordu.

İlçe Başkanlıklarını ayrı makine parkuru kurmak zorunda kalmaları sebebiyle kaynak israfı oluyordu. Büyükşehir organizasyonu Muğla’nın yapısına uygun bir organizasyondur. Yeter ki disiplinli ve ilçelerle koordineli biçimde çalışabilelim” diye konuştu.
Hıdır, “Bizim belediyecilik anlayışımızda seçildiğimiz günden itibaren rozetimizi çıkartıp bütün milletimize ve milletimizi tercih ettiği bütün belediye başkanlarımızla el ele çalışmak gibi bir temel prensibimiz var. Dolayısıyla seçimlerde milletimizin iradesi hangi partiye çıkarsa çıksın, bir gün sonra eğer biz Büyükşehir Belediye Başkanlığı çatısı altında toplanırsak bütün arkadaşlarımızla bir araya gelir, Muğla ve Bodrumumuz için gerekli koordinasyonu sağlama noktasında gerekli çalışmaları başlatırız” ifadelerini kullandı.

Teşhisi koyup tedaviye başlayacağız

AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Tahir Ateş ise Bodrum’un çok ciddi altyapı sorunlarının olduğunu, seçildikleri takdirde bu sorunların önüne geçmek için çalışma yürüteceklerine işaret etti ve “Seçim çalışmaları kapsamında yaklaşık bir aydır sahadayız. Bodrum’u tabiri caizse laboratuvara alıyoruz, filmlerine bakıyoruz. Teşhisi koyup tedaviye başlayacağız.

Yarımada’da gezmediğimiz hiçbir yer kalmadı. Bodrum’un sorunlarını bizzat yerinde görerek, vatandaştan dinleyerek, vatandaşın taleplerini de göz önüne alarak bir çalışma hazırladık. Seçim sürecinde yapacağımız mitinglerde bunları hep birlikte değerlendireceğiz. Biz tamamen çözüm odaklı
çalışacağız. Bodrum’un eskiden 11 tane beldesi vardı. Bu 11 beldenin çok büyük sorunları var” dedi.

Vatandaşımız Ak Parti Hizmetlerini istiyor

Muğla’nın hizmete susadığını ifade eden Dr. Mehmet Nil Hıdır, “Ben Muğlamızda ve 13 ilçemizin tamamında vatandaşımızın Ak Parti hizmetlerine kapıyı araladığı kanaatindeyim. Bunu siyasi yelpazenin tamamındaki vatandaşlar bana iletiyorlar. Büyük bir kitle hizmete
susamış. Bu hizmetin Denizli’de Konya’da, Kayseri’de Maraş’ta, Malatya’da Yozgat’ta, Sivas’ta, İstanbul’da, Ankara’da milletimize verildiğini görmüş. Özellikle en yakınımızdaki Denizli’de yapılan hizmetleri görmüş. Milletimiz, biz de artık bu hizmetleri istiyoruz diye kararını vermiş. Muğlalı bu hizmetlere susamış durumda. Mehmet Nil Hıdır, sıradan, ilk defa bu işe gelmiş kardeşiniz değil. Gerek il başkanlığım döneminde, gerek milletvekilliğim döneminde, Ege Bölgesi’nde yaptığım çalışmalardaki siyasi ve yerel yönetimler bazındaki tecrübelerimle öyle zannediyorum ki milletimizin güvenini sağladık. 31 Mart’ta itibaren Muğla’da ne yapacağımızı planlamaya başlıyoruz” diye konuştu.

Soru cevap şeklinde geçen toplantının sonunda, başkan adayları ve basın mensupları sahilde sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Mehmet Nil Hıdır bir sonraki gün Marmaris’te basın mensupları ile buluştu.

http://207.180.208.12/~bdrmolay/mugla-buyuksehir-belediye-baskan-adayi-hidir-marmariste/

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ