bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

MUÇEV BODRUM SAHİLLERİNDEN ÇEKİLDİ

MUÇEV BODRUM SAHİLLERİNDEN ÇEKİLDİ
allkaria

Ecrimisil, 150 Liradan 37,5 Liraya Düşünce,

 

Sezon başında devletten Muğla sahillerini satın alan ve bu sahilleri kullananlara sezonu metrekaresi 150 liraya kiralamak isteyen MUÇEV, fiyatlar 37,5 liraya düşünce Bodrum’dan çekilme kararı aldı.

MUÇEV’in 37,5 lirayı az bularak Bodrum’dan çekilmesi üzerine, Bitez Turizm İşletmeler Derneği BİDER başkanı Celal Vural, “Bu karar da bizim işimize gelmiyor. MUÇEV’in çekilmesi üzerine biz yine defterdarlığın belirleyeceği Ecrimisil üzerinden kira ödeyeceğiz. Bu da bize ileriye dönük ağır gelebilir. Çünkü daha önce de defterdarlığın belirlediği ecrimisil fiyatları her yıl yükseliyordu” dedi.

Geçen ay Muğla valiliği ve MUÇEV arasında yapılan görüşmeler sonunda ödenecek Bitez ve Gümüşlük sahillerinde metrekareye ödenecek kira bedeli 150 liradan 37,5 liraya düşürülmüş ve karara bağlanmıştı. Ancak alınan duyumlara göre, 37,5 lirayı az bulan MUÇEV, “Bodrum’dan çekiliyoruz. Bu fiyatlara sahillerde çevre bakımı ve koruması yapılamaz.” diyerek Bodrum’daki sahillerin kiralanmasından vazgeçtiklerini ilgililere bildirdi.

Bitez ve Gümüşlük esnafı ise, “kullandığımız sahilin kirası ödemeye hazırız. Ancak kazancımızla orantılı olamlı. Konunun biran önce çözüme bağlanmasını istiyoruz.” dediler.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ