Motor yatın çarptığı Gazetecilere ait tekne battı: 1 yaralı

Bodrum’da motor yatın çarptığı teknenin kaptanı yaralandı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde motor yatın çarptığı teknenin kaptanı yaralandı. ( Sahil Güvenlik - Anadolu Ajansı )

– Bodrum Göltürkbükü açıklarında motor yatın çarptığı Gazetecilere ait teknenin kaptanı yaralandı.

 

İstanbul’dan görevli olarak Bodrum’a gelen gazetecileri taşıyan tekneye, bölgede bulunan bir otele ait sürat teknesi çarptı. Teknede bulunan 4 gazeteci ile tekne kaptanı ölümden döndü.

Turizm haberi yapmak için ilçeye gelen Hürriyet Gazetesinden Cenker Tezel, Tv 100 Muhabiri Metehan Ekşi ve  Habertürk-Bloomberg Tv Muhabiri Onur Aydın, kiraladıkları tekne ile denize açıldı.

Bugün (salı) saat 17.00 sularında Cennet Köy yakınlarında haber çalışması yapan gazetecilerinin bulunduğu tekneye, yakında bulunan bir otele ait sürat motoru hızla çarptı. Çarpışma sırasında 4 gazeteci denize atlarken, kaptan Osman Demirkol ise tekneden çıkamadı.

Gazetecilerin teknesine çarpan tekne hızla bölgeden uzaklaşırken, denize düşen 4 kişi ile olayda büyük hasar gören balıkçı teknesinde yaralanan kaptan, çevredeki bir tur teknesi tarafından Gündoğan Limanına götürüldü.

Ayağından ağır şekilde yaralanan tekne kaptanı ambulansla çevredeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Olaydan şans eseri yara almadan kurtulan gazeteciler ise Yalıkavak Marina’da bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı’na giderek kendilerine çarpan tekne kaptanından şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan şüphelinin işlemleri sürerken olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

leave a reply

Reendex

Must see news