bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Miras Kavgası 250 Kişiyi Elektriksiz ve Susuz Bıraktı

Miras Kavgası 250 Kişiyi Elektriksiz ve Susuz Bıraktı
REKLAM ALANI

Bodrum, Umurca Mahallesi Rasat Tepe Sokaktaki Dolphin Apart Sitesinde oturan 250 kişi, 21 gün içinde, ikinci kez hem susuz, hem de elektriksiz kaldı.

Site sakinlerinin iddiasına göre, her ay evlerinin önündeki sayaçları okuyan site görevlisi kendilerine su ve elektrik parasını ödemeleri için miktarı bildiriyor. Onlarda elektrik ve su giderlerini sitedeki 100 hanenin sahibi olan YETUR adlı şirketin hesabına yatırıyorlardı. Bugüne kadar problemsiz yürüyen sistem, iddiaya göre bu evlerin sahibi 2 kardeşin miras yüzünden anlaşmazlığa düşmesiyle yürümez oldu.

“Ben ve komşularımız, su ve elektrik paralarımızı düzenli olarak YETUR adlı firmanın hesabına yatırıyorduk” diyen site sakinlerinden H.S. “Ancak iki kardeş birbirlerini miras anlaşmazlığından dolayı mahkemeye verince, banka hesaplarına el konmuş. Dolayısıyla bundan 21 gün önce elektrik ve su paralarına da el konduğu için karanlıkta kaldık.” dedi.

21 gün önce yaşadıklarını bir daha yaşamayacaklarını umdukları sırada yine ayni şeyle karşılaşan Umurca Mahallesi, Rasat Tepe Sokaktaki Dolphin Apart Sitesinde oturan 250 kişiden biri olan D.Ç, “Fakat ikinci kez hem susuz, hemde elektriksiz kaldık. Elektrik ve su şirket yetkililerine durumu bildirmemize rağmen anlayış göstermediler. Bunun üzerine öğlen 13:30’dan itibaren sırasıyla; site görevlisi, ev sahiplerini devamlı aradık. Telefonlar açılmadı. Mesajlarımıza kimse dönmedi. Ne yapacağımızı şaşırdık. Belediye’ye, Kaymakamlığa ve Emniyet Müdürlüğüne gidip durumu anlatıp, yardım istedik. Ancak saat 23:00 oldu hala biz karanlıktayız. Okula giden çocuklarımız var. Gündüz çalışan insanlar var. Bu sitede yaşayanlar 12 ay Bodrum’da bu evlerde yaşıyorlar. Hepimiz en az 4 yıldır kiracıyız. Yerel yöneticilerden yardım bekliyoruz.” diye konuştu.

Bodrum, Umurca Mahallesi Rasat Tepe Sokaktaki Dolphin Apart Sitesinnin sahipleri C.H.Y ve M.Y’ine ulaşmaya çalıştık ancak, birinin Marmariste teknesinde, diğerinin de Amerika’da seyahatte olduğunu öğrendik.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ