Minik Öğrencilerin “120 Sokağa, 120 Mama Poşeti” Kampanyası

Turgutreis Mahallesi’inde bulunan Vedat Türkmen Ortaokulu öğrencileri, sokak hayvanları için bir kampanya  düzenlediler. Vedat Türkmen Ortaokulu 5-A, 5-C,-5-D sınıfları  öğrencileri “120 sokağa, 120 mama poşeti” adını verdikleri kampanyada başarıyı yakaladılar..
Türkçe öğretmeni Alaaddin Beken rehberliğinde harekete geçen öğrenciler, öğrenci arkadaşlarının katkılarıyla 120 mama poşeti oluşturdu.
Öğrencilerin bu çabasına bölgedeki bir petshop, hem destek verdi, hem de  mamaların hazırlanıp poşetlenmesini sağladı.
Öğrenciler, hazırlanan 120 mama poşetini kendi sokaklarına götürdü. Sokak  hayvanlarını doyurmanın heyecanını sosyal medya sayfalarında paylaştılar.
Bu etkinliği değerlendiren Türkçe öğretmeni Alaaddin Beken, “Çocuklara iyilik yapmanın heyecanını yaşatmak isterken sokak hayvanlarının bu soğuk günlerde yiyeceğe olan ihtiyacını da gidermiş olduk. Öğrencilerimiz sokaklarına iyilik götürdü ve bir canlıya can olmanın örneğini uyguladı. Hepsi kendini  bir kahraman olarak  görüyor şimdi. İyi olmanın bir seçenek  olduğunu  keşfetmiş oldular. Gözleri görmeyen kedimi onlara sürekli anlattığımda bilinçaltlarına bu mesajı iletmiştim zaten.” dedi.
Öğrenciler ise sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflarında sokak hayvanlarını doyurmayı büyük bir keyif olarak gördüklerini söylediler.

leave a reply