Minik Eller Halk Pazarında alışveriş yaptı

Bodrum’da bir grup anaokulu öğrencisi, öğretmenleri eşliğinde Bodrum Halk Pazarında alışveriş yaptı, burada hem pazarcılık mesleğini yakından tanıdılar hem de alışveriş yaptılar.
Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu anasınıfı öğrencileri, pazarda kendi biriktirdikleri harçlıklarıyla alışveriş yaparken kendi başlarına bir işi başarmanın mutluluğunu yaşadılar.
Alışveriş sırasında esnafla sıkı bir pazarlık içine giren çocuklar, aldıkları sebze ve meyveleri akşam evlerine götürmek için yanlarına aldılar. Bu tür eğitimlerin çocukların gelişiminde ve hayata karşı sorumluluk alma yönünde büyük önemi olduğunu ifade eden Anasınıfı öğretmeni Ayşe Yıldızhan, yerli malı haftasına da denk gelen etkinlik hakkında şunları ifade etti:
“Çocuklarımız bugün semt pazarında kış sebze ve meyvelerini tanıdılar. Biriktirdikleri paralarla pazar alışverişi yaptılar. Minikler pazar esnafı ve alışveriş yapan kişilerden büyük ilgi gördüler.Yerli malı haftasını kendi alısverişlerini yaparak kutladılar” dedi.

Bodrum halk pazarında alışverişten dönen öğrenciler okul dönüşünde öğretmen ve velileri ile belediye meydanında hatıra fotoğrafı çektirdiler.

leave a reply