MİMARLAR YALIKAVAK SANDIMA KÖYÜ’NE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YÜRÜDÜ

0

Bodrum’da mimarlar tarih ve doğa yürüyüşünde bir araya geldi. Geçtiğimiz hafta sonu Yalıkavak Sandıma Köyü’ne düzenlenen doğa yürüyüşüne katılan mimarlar Yalıkavak beldesinin en eski yerleşim yeri olan ve şimdilerde yok olmaya yüz tutmuş Sandıma Köyü’nü gezdi.
Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği tarafından düzenlenen gezi öncesi Sandıma yolu üzerinde bulunan Asmalı Çardak Restoranda kahvaltı etkinliği düzenlendi. Mimarlar Odası Bodrum Şube Başkanı Gamze Türk ve yönetim kurulu üyeleri Yaşar Filiz, Gül Can, Gülten Nur Aslan’da kahvaltı ve doğa yürüyüşüne katıdı. Doğa yürüyüşünde Sandıma hakkında bilgiler toplandı.
Sandıma Köyü’nde büyümüş Yalıkavaklıların Hababam takımı diye adlandırdıkları köy büyükleri rehberliğinde Sandıma Köyü içerisinde tarih ve doğa yürüyüşü yapıldı. Rehberlik eden köy büyüklerinin yaşadıkları gördükleri eski hikayeler dinlendi.

 

Paylaş
Önceki İçerikTemel devran kursiyerleri sergi açıyor
Sonraki İçerikSuriyeli kaçaklar lastik bota binerken yakalandı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here