MİLAS-BODRUM HAVALİMANI SEFERLERE KAPANDI

0

Milas-Bodrum Havalimanı Cuma öğleden sonra pist aydınlatma sistemlerinde meydana gelen elektrik arızası nedeniyle uçuş trafiğine kapatıldı.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, havalimanındaki uçakların kullandığı alandaki ışıklandırmaların bazılarında elektrik arızası olduğunu, alanda iki ekibin çalışma yürüttüğünü söyledi.

Arslan, “Teknik ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Pistteki güvenlik nedeniyle uçuşlar iptal edildi. Akşam geliş ve gidiş uçuşları iptal edildi.” dedi.

Edinilen bilgiye göre öğleden sonra 14:00-14:30 saatlerinde elektrik arızası meydana geldi. Arızanın, yağmurdan dolayı elektrik kablolarının kısa devre yapmasının neden olduğunu söyleyen yetkililer, arıza nedeniyle THY ve Pegasus havayolları saat 15:00’ten itibaren Milas-Bodrum Havalimanına yapacağı uçuşları ertelediğini söylediler..
İçinde Galatasaray Kadın Basketbol takımının da olduğu uçak ayni saatlerde Atatürk Havaalanından kalkmasına rağmen, devam eden arıza nedeniyle Milas-Bodrum Havalimanı’na inemedi, İzmir’e yönlendirildi. Atlas Jet yolcularının İzmir’de uzun süre uçak içerisinde bekletildikleri öğrenildi. Basketbolcuların karayolu ile Bodrum’a gelecekleri öğürenildi.
Öte yandan uçuş trafiğindeki bu aksamadan haberi olmayan çok sayıda yolcu geldikleri Milas-Bodrum Havalimanından alınarak otellere yerleştirildiler.
Arızanın giderilmesini için çalışıldığını söyleyen yetkililer, arızanın söylendiği gibi bir kamyonun havaalanı içindeki bir elektrik direğine çarpması sonucu meydana gelmediğini, elektrik kablolarının 6 metre yer altından geçtiğini söylediler.

Paylaş
Önceki İçerikDevrilince parçalara ayrılan traktörün sürücüsü ağır yaralandı
Sonraki İçerikATİLLA SERTTAŞ İYİ PARTİ’DE
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here