bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Milas Belediyesi’nde zam oranı yüzde 20

allkaria

Milas Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında ücretlere 3 yıllık  zam oranı belirlenerek toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Milas Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Muhammet Tokat, DİSK Genel-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş, sendika temsilcileri ve Belediye çalışanları katıldı.

Yapılan görüşmeler sonunda anlaşma sağlanarak mevcut 164 kadrolu işçi maaşı için Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve DİSK Genel-İş Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş tarafından toplu iş  sözleşmesi imzalandı.

Kocabaş: “Toplu iş sözleşmemizi Milas Belediyesi ile gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu tüm işçi arkadaşlarımızla birlikte yaşıyoruz.”

DİSK Genel-İş Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş “Sözleşmemizin 3. Yılında her zaman olduğu gibi Başkanımız yine bizlere en büyük desteği verdi. Bizlerde Başkanımızın makamında kendisine teşekkür etmeye geldik.

Bizler biliyoruz ki, durumumuz ne kadar iyi olursa çalışan arkadaşlarımızın hakları en iyi şekilde savunulup saklanacaktır. Başkanımızda bir yarışa giriyor önünde bir seçim var. Bizler sizin yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyor sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, belediyenin mali yapısının elverdiği en yüksek şartların zorlanarak, sözleşmenin imzalandığını söyledi. Başkan Tokat, Bu güzel jestiniz için hepinize teşekkür ediyorum.Sizler emeğiniz ve gösterdiğiniz  özveriyle bizlere katkı sunmaya çalışıyorsunuz. Ben bu açıdan hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Şartlar ne kadar ağır olursa olsun emek en yüce değerdir. Şartlarımızın zorluğu sebebiyle sizleri bazen üzmek durumunda kaldığımız zamanlar yaşıyoruz ama inanınki bu zorlukları en az mağduriyetle halletmek adına çaba sarf ettiğimizi bilmenizi istiyorum. Sizler özveri gösterip hizmet ürettikçe bizlere daha fazla gurur veriyorsunuz. Ben bunları unutacak insan değilim. Bu açıdan şartlarımızı göz önüne alarak Devletin veremediklerini çalışanlarımıza vermemiz gerekiyor.

Çalışanımızı hangi şartlar söz konusu olursa olsun enflasyonun altında bırakmamamız gerekiyordu.

Bu anlayış içerisinde sendikamız ile yaptığımız görüşmelerde personelimize resmi olarak açıklanan yüzde 20 oranındaki enflasyon kadar yevmiyelere artış verdik. Sizleri enflasyon karşısında ezdirmeyen bir sözleşme imzaladığımız için mutluyum. Aynı zamanda VakıfBank Milas şubesi ile de promosyon anlaşması imzaladık. Bu anlaşmaya göre her bir çalışanımız 2.130,00 TL promosyon alacak.

Hem toplu sözleşmemiz hem de promosyon anlaşmamızın hayırlı olmasını diliyorum. Göstermiş olduğunuz destek için de teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte seçimler tekrar kazanılacak ise sizlerin özverisi ile kazanılacaktır. Bu sebeple daha önce ifade ettiğim gibi 31 Mart akşamı meydanda konuşma yaparken özveri gösteren bütün çalışanlarımız arkamızda olacak şekilde halka hitap edeceğim. Bu seçimleri hep birlikte kazanacağız. Desteğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ