bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

MHP Bodrum’dan 15 Temmuz Değerlendirmesi

MHP Bodrum’dan 15 Temmuz Değerlendirmesi
pisisoft

Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul, ’15 Temmuz; bazılarının tanımladığı gibi, Darbe girişimi değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve Demokrasiye inanmış Türk Halkını yok etme girişimidir.’ dedi.
Kul, bu günle ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
‘Devletimizin tüm kılcal damarlarına sinsice işlemiş, FETÖ Terör Örgütü’nün 15 Temmuz akşamı ve gecesi boyunca, sabahın ilk ışıklarına kadar süren, görevleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Türk halkını korumak olan kişilerin, silahlarını terör örgütlerine değil de, ülkemizin birliğine, vatanımızın dirliğine, bağımsızlığımızın sembolü olan bayrağımızın dalgalanmasına, dinimizin ana unsuru olan, ezanımızın susturulmasına kast edilen Hain Darbe planına hizmet etmişlerdir.
Darbe ihanetinin üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen, yaşadığımız acılar ve milletimizin kahramanca mücadelesi hala hafızalarımızdaki canlılığını korumaktadır. Öyle ki; Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanan, en karanlık ve en kanlı gece olarak tarihe geçmiştir. Tarih boyunca ülkemiz üzerinde yapılan kirli ittifakların amacının, ülkemizi bölmek ve parçalamak üzerine inşa edildiği hepimizin malumudur.
Darbenin ilk girişimi; Genelkurmay Başkanlığı, İstanbul Nurtepede’ki Akom binasıydı. İstanbul’ da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü trafiğe kapatılırken, FETÖ’ cü darbeciler; ‘’Askeriye, Devlet yönetimine el koydu, evlerinize gidin.’’ diyorlardı. TRT binası basılmış ve darbe bildirisi okutuluyordu. MİT, TBMM, EGM yerleşkeleri, helikopter ve uçaklar ile vuruluyordu. Özel Kuvvetler Komutanlığı’ nı hedef belirleyip, aldığı talimatla harekete geçen, hain general Semih Terzi’ yi canı pahasına öldüren Kahraman Astsubayımız Ömer Halisdemir Şehit olmuş ve karanlık gecenin seyri bir anda değişmeye başlamıştı.
Tüm bu gelişmeler yaşanırken, Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın, Dr. Devlet Bahçeli; ‘’Bu hain darbe kalkışmanın karşısında olduğunu, devletimizin ve hükümetimizin yanında dimdik duracağımızın bilgisini ve talimatını vermiştir.’’
İlerleyen saatlerde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın, Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ın bir TV kanalına canlı olarak bağlanmak sureti ile, ‘’Tüm halkımızı meydanlara çağırıyorum, ölümüne’’ diye çağrıda bulunmuştur. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere; Türkiye’nin dört bir tarafından, demokrasiye sahip çıkmak için meydanlara inen vatandaşlarımız, canlarını hiçe sayarak tankların altlarına yatarak, üzerlerine doğrultulan namluların önlerine, adeta kendi canlarını siper etmişlerdir. Ve, bu sayede, hain darbe girişimi karşısında, milli iradeye sahip Türk halkı bir kez daha kendi bağımsızlık destanını yazmıştır.
Ülkemizin bekası ve milletimizin feraseti için, canını feda eden; 251 Şehitlerimize Yüce Allahtan Rahmet eylesin. Gazi olan 2 bin 196 kişiye de, sağlık ve sabırlar diliyoruz. Şehit ve Gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz.
Hain FETÖ örgütünün komuta ettiği Darbe girişimi; ‘’Eğer başarılı olsa idi, ülkemize ve milletimize, devamında ise yaşamımıza etkileri neler olurdu?’’ sorusunun cevabını çok iyi analiz etmemiz gerektiğini asla unutmamalıyız. Yüce Rabbimiz, devletimize ve milletimize bir daha bu kötü olayları yaşatmasın diliyoruz.’

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ