Metin Ergun’un soru önergesi için gelen cevap şaşırttı

0

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun’un Milas-Bodrum kavşağının iyileştirilmesine ve Çina-Karpuzlu-Labranda-Milas yolları üzerindeki maden kamyonları için farklı güzergah belirlenmesine ilişkin Ulaştırma ve Altyapı bakanı Sn. M. Cahit Turhan a yönelttiği soru önergesinin cevabında yer alan ifade dikkat çekti. Verilen soru önergesine cevaben TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın öne sürmüş olduğu gerekçelerde alınacak önlemlerden çok kavşağı kullanan araçların yapmış olduğu hatalar işaret ediliyordu. Soru önergesinin cevabında yer alan ifade şu şekilde yer almıştı;

“Baharlı, Ağaçlı Höyük ve Gökçeler Mahallelerinin bağlantısı olan kavşakta meydana gelen trafik kazaları sürücülerin kavşak kullanımı konusunda gerekli hassasiyeti göstermemeleri, kavşağa yaklaşırken hızlarını azaltmamaları ve dönüş adası içinde olanların anayoldaki araçların kontrolsüz olarak geçiş yapmaları neticesinde meydana gelmektedir. Kavşakta yatay ve düşey işaretlemelerde herhangi bir eksiklik olmadığı gibi ayrıca hız yavaşlama çizgileri de mevcuttur.

Baharlı farklı seviyeli kavşağı, yapım çalışmaları devam eden (MilasBodrum) AyrımıGüllük ve MilasBodrum yolu bünyesinde bulunmaktadır. Baharlı kavşak projesi yapımı için 4 adet taşınmaz kamulaştırma kapsamına alınmış, 3 parselin malikleriyle 26.03.2018 tarihinde anlaşılmış ve kamulaştırma bedelleri ödenmiştir. Anlaşma sağlanamayan taşınmaz için Karayolları Genel Müdürlüğünce Bedel Tespit ve Tescil davası açılmıştır. 2018/203 Esas numarası ile Milas 2.Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davada, Mahkemece belirlenmiş olan bedel ödeme aşamasına gelmiş olup, ödeme işlemine müteakip yine mahkemece verilecek tescil kararından sonra kamulaştırma işlemleri sonuçlanacaktır. Kamulaştırma işlemleri sonuçlandıktan sonra programına ve ödenek durumuna göre kavşağın yapımına başlanacaktır.

Ayrıca, (AydınÇine)AyrımıKarpuzluLabrandaMilas yolundaki iyileştirme çalışmaları büyük oranda tamamlanmış olup, sit alanında yapılan güzergâh değişikliği nedeniyle Labranda geçişindeki proje çalışmaları devam etmektedir. Bununla birlikte güzergâhta çalışan maden kamyonlarının trafik güvenliğini tehlikeye düşürmemeleri için Bodrum yolu üzerinde lge Trafik Amirliğince gerekli kontroller yapılmaktadırCT”

Paylaş
Önceki İçerikMeteoroloji uyardı: Batı Akdeniz’de fırtına
Sonraki İçerikMehmet Tosun’dan coşkulu adaylık açıklaması
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here