bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Metin Ergun’un soru önergesi için gelen cevap şaşırttı

Metin Ergun’un soru önergesi için gelen cevap şaşırttı
pisisoft

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun’un Milas-Bodrum kavşağının iyileştirilmesine ve Çina-Karpuzlu-Labranda-Milas yolları üzerindeki maden kamyonları için farklı güzergah belirlenmesine ilişkin Ulaştırma ve Altyapı bakanı Sn. M. Cahit Turhan a yönelttiği soru önergesinin cevabında yer alan ifade dikkat çekti. Verilen soru önergesine cevaben TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın öne sürmüş olduğu gerekçelerde alınacak önlemlerden çok kavşağı kullanan araçların yapmış olduğu hatalar işaret ediliyordu. Soru önergesinin cevabında yer alan ifade şu şekilde yer almıştı;

“Baharlı, Ağaçlı Höyük ve Gökçeler Mahallelerinin bağlantısı olan kavşakta meydana gelen trafik kazaları sürücülerin kavşak kullanımı konusunda gerekli hassasiyeti göstermemeleri, kavşağa yaklaşırken hızlarını azaltmamaları ve dönüş adası içinde olanların anayoldaki araçların kontrolsüz olarak geçiş yapmaları neticesinde meydana gelmektedir. Kavşakta yatay ve düşey işaretlemelerde herhangi bir eksiklik olmadığı gibi ayrıca hız yavaşlama çizgileri de mevcuttur.

Baharlı farklı seviyeli kavşağı, yapım çalışmaları devam eden (MilasBodrum) AyrımıGüllük ve MilasBodrum yolu bünyesinde bulunmaktadır. Baharlı kavşak projesi yapımı için 4 adet taşınmaz kamulaştırma kapsamına alınmış, 3 parselin malikleriyle 26.03.2018 tarihinde anlaşılmış ve kamulaştırma bedelleri ödenmiştir. Anlaşma sağlanamayan taşınmaz için Karayolları Genel Müdürlüğünce Bedel Tespit ve Tescil davası açılmıştır. 2018/203 Esas numarası ile Milas 2.Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davada, Mahkemece belirlenmiş olan bedel ödeme aşamasına gelmiş olup, ödeme işlemine müteakip yine mahkemece verilecek tescil kararından sonra kamulaştırma işlemleri sonuçlanacaktır. Kamulaştırma işlemleri sonuçlandıktan sonra programına ve ödenek durumuna göre kavşağın yapımına başlanacaktır.

Ayrıca, (AydınÇine)AyrımıKarpuzluLabrandaMilas yolundaki iyileştirme çalışmaları büyük oranda tamamlanmış olup, sit alanında yapılan güzergâh değişikliği nedeniyle Labranda geçişindeki proje çalışmaları devam etmektedir. Bununla birlikte güzergâhta çalışan maden kamyonlarının trafik güvenliğini tehlikeye düşürmemeleri için Bodrum yolu üzerinde lge Trafik Amirliğince gerekli kontroller yapılmaktadırCT”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ