Meral Akşener: “Kardeşimi Mehmet’i seçin”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün (Pazartesi) akşam saat 22.00’de Bodrum’a geldi. Akşener’i havalimanında İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, İlçe Başkanı Nevzat Kamber ve partililer karşıladı.

Akşener partililerle birlikte Ramada Otel’de düzenlenen İYİ Parti’nin yemekli toplantısına katıldı. Toplantıya yaklaşık 500 kişi katıldı. Akşener Mehmet Tosun ile sık sık sohbet etti, Tosun’a sarılarak konuşan Akşener “Bodrum’u ve sizleri çok iyi gördüm, inşallah daha iyi olacağız” dedi.

Mehmet Tosun yaptığı konuşmada  “Sayın genel başkanımızı Bodrum’da ağırlamanın mutluluğu içindeyiz. Genel başkanımız yarın Bodrum esnafı ve halkı ile bir araya gelecek. Altı aydır yürüttüğümüz kampanyamızda barış ve huzur içerisinde kimseye sataşmadan demokratik bir şölen havasında seçim kampanyası yürütüyoruz, Bodrumumuzun güzelliği de bu. Bodrum belediyesini alacağız önümüzdeki 5 yıl içerisinde dünya kenti Bodrumumuz iyi belediyecilik ile tanışacak alt yapı sorunlarımız düzelecek, Bodrum kendi öz mimarisine dönen kültür ve sanat ile anılan dünya kenti olacak. Bunun da sözünü verdim ve hep birlikte gerçekleştireceğiz. Ben  ve arkadaşlarım Bodrum’daki insanlarımızın sağduyusuna ve sizlere güveniyoruz. Hangi parti hangi dünya görüşüne sahip olursanız olup hiçbir parti farkı gözetmeden herkese hizmet etmeye hazırız ve 31 Mart akşamını sabırsızlıkla bekliyoruz ve 1 Nisan’da da genel başkanımıza Bodrum’u aldığımız müjdesini vereceğiz. Bodrum’un sorunları ile büyüyor ve kaybedecek zamanı kalmadı. Bodrumumuz İYİ olacak sizler mutlu olacaksınız, hep birlikte mutlu olacağız iyi yaşayacağız” dedi.

Seçimlerde kimse ile kötü olmayın kırılmayın

Meral Akşener “Kimse ile kötü olmayın seçim çalışmaları içerisinde kimseyle kırgınlık yaşamayın, yukarıdakilerin rüzgarına kapılmayın, burasını bir kardeşlik ve özgürlük adası, insanların birbirlerine saygı adasına dönüşmüş Bodrum’un bozulmaması gerektiğine inandığımızı Mehmet bana söyledi, Bodrum’da yaşayanlar, Bodrum’u bir yaşam yeri olarak tercih edenlerin kararı da bu yönde.

Bodrum’daki yarış projeler ve hizmet anlayışı üzerinden yürüyor, bu tür rekabet ve  hizmet etme anlayışı çok güzel. Bu rekabet aynı zamanda seçmeninde velinimet olmasını sağlayan bir dil ve davranış. Bodrum’u bu seçim kampanyası ile Mehmet Tosun bana bunu söylediyse demek ki Mehmet bu dili, saygısız bir tavır almamasına özen gösteriyor bu nedenle ben kendisine teşekkür ediyorum.

Tosun’ un  milletvekili olması için talebi olmadı. Muğla’nın Büyükşehir ile de ilgili planı olmadı. O, Bodrum’u istedi. İlginçtir biz Millet ittifakını kurduk, Muğla ve Bodrum ile ilgili öncesinde de sonrasında da tamam dedim. Adaylık için hiçbir şart ve talepte bulunmadı, bu benim için çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bu hizmet aşkının inşallah hayata geçmesini diliyorum, ümit ediyorum. Benim kardeşimi Mehmet’i seçin” dedi.

Meral Akşener’in konuşmasının ardından Bodrumspor Kulübü Başkanı Rıza Karakaya Akşener’e 48 numaralı ve üzerinde genel başkanın adının yazılı olduğu yeşil beyazlı formayı hediye etti. Akşener’e ayrıca el dokuması halı ve çeşitli hediyeler verildi.

Akşener’in yarınki (salı) programında saat  11.30’da  Turgutreis’deki Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nı ziyaret edecek. Ardından Turgutreis Seçim İletişim Ofisi’ne geçecek olan Akşener, mahalle esnafı ve vatandaşlarını ziyaret edip  sohbet gerçekleştirecek. Akşener saat 14.30’da ise partililer ve adaylarla birlikte Bodrum Belediye Meydanı’ndan İskele Meydanı’na yürüyecek ve Denizciler Kahvesi’nde denizcilerle bir araya gelecek. Gemibaşı’ndaki İYİ Parti seçim iletişim ofisini ziyaret ettikten sonra Akşener’in saat 18.00 sıralarında Bodrum’dan ayrılarak havalimanına gideceği belirtildi.

leave a reply