Mehmet Nil Hıdır: Demokrasinin en güzel seçimleri

Köyceğiz Belediye Başkanı Ak Parti’li Kamil Ceylan’ın seçim ofisi açılışında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, konuşmasında Muğla il ve ilçelerine yapacakları yatırımları dile getirdi.

Değerli Kardeşlerim Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı için 4 tane arkadaşız. Demokrasinin en güzel günleri. Demokrasinin en güzel seçimleri. Artık Türkiye’de vesayet dönemi bitti. Askeri dönemler çok gerilerde kaldı. Düşünce özgürlüğümüzün, Milli irademizin ortaya çıkması, hamdolsun Ak Parti hükümetiyle başladı ve bugün hala devam ediyor. Bu demokratik ve özgür ortamda her arkadaşımızın, sizlerin huzuruna gelen değerli adayları seçme ve tercih etme hakkı var. Ancak bunları tabi ki Milli iradenizin, bu hür ve özgür tercihi sırasında değerlendirmenizi de rica ediyorum”dedi.

275 Milyon TL’lık yatırım nedir?

Muğla iline Büyükşehir’in yaptığı yatırımlara değinen Hıdır sözlerine şöyle devam etti. “Muğla’mız özel idarenin Ak Parti’de olduğu dönemde kırsal kesimde 700 Milyon TL’lik yardımlarıyla Ak Parti bir rekora imza attı ve Muğla’yı Büyükşehir’e teslim etti. Büyükşehir 2009 ila 2014 arasındaki dönemde, ne yazık ki bu rekorumuzu kıramadı. Sayın Osman Gürün’ün kendi ifadesi ile biz diyor 5 yılda 275 Milyon TL’lik yatırım yaptık.

Millet işini aşını geliştirmeli

Bu Millet işini aşını geliştirmeli,Tarımını üretim artışıyla genişletmeli, dünya markası haline getirmeli. Turizmimizi sadece Dalyan’da, Marmaris’de, Bodrum’da, Güllük’de, Fethiye’de değil 13 ilçemizin tamamına yaymalı. Bunları yapmak için önce bilgi ve tecrübe gerekir, ne gibi…? Ustaların ustası Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlerdeki bilgisi ve becerisi gibi.
2’inci arkasında hizmet kervanı olması gerekir. Arkamızda bulunan bu çok saygı değer Milletvekili arkadaşlarımız, ilçe Başkanlarımız, il başkanlarımız, Kadın kolları,Gençlik kolları ve Belediye Meclis üyelerimiz gibi. Eğer arkanızda ekip yoksa tek başına bu işler olmaz,ben yaparım diyen YALAN söyler. Aman ha Milli irademizi yanıltmayalım, analizimizi iyi yapalım”dedi.

 

leave a reply