Marmaris Yeni Yıl Festivali’nde çocuklar ‘Sağlıklı Mutfak’ ile tanışacak

“Marmaris Yeni Yıl Festivali” kapsamında düzenlenen etkinliklere TFF Milli Futbol Takımı Beslenme Sorumlusu  Ebru Omurcalı, çocuklar için hazırladığı " Sağlıklı mutfak " atölyesi ile devam edecek.

0
Marmaris Belediyesi’nin düzenlediği 1 ay süren “Marmaris Yeni Yıl Festivali” kapsamında düzenlenen etkinliklere TFF Milli Futbol Takımı Beslenme Sorumlusu  Ebru Omurcalı, çocuklar için hazırladığı ” Sağlıklı mutfak ” atölyesi ile devam edecek.
Marmaris Yeni Yıl Festivali’nde Ebru Omurcalı “çocuklar için ” Sağlıklı Mutfak ” atölyesi yapacak.

‘Sağlığın Kalbine Giden Yol Mutfaktan Geçer’, ‘Yöresel Tatlarla Yeni Yıl Lezzetleri’ gibi etkinliklerinin ardından  yoğun gelen talepler üzerine Ebru Omurcalı bu kez çocuklara yönelik sağlıklı atıştırmalıklar konseptinde ‘Ginger Kurabiyeleri’ yapacak.

Zencefilli kurabiye olarak da adlandırılan bu kurabiyeler hem yeni yıl ruhuna hem de kış aylarına iyi gelecek sağlıklı atıştırmalıklar kategorisinde yer alıyor.

Çocuklar kendileri hazırlayacak

Yöresel tatlarla özel dokunuşlar yapılacak kurabiyeler çocukların olduğu kadar büyüklerin de dikkatini çekecek. İçeriğinde şeker kullanılmadan yapılan kurabiyeleri bu kez çocuklar kendileri hazırlayacak.
Özel paketleme ile de hediyelik olabilecek bu kurabiyeleri çocuklar yılbaşı konseptine özel şekillerle pişirebilecekler. ‘ Sağlıklı Mutfak ’ mottosuyla oluşturduğu Ginger Kurabiyeler’in yapılacağı atölye çalışmasına tüm Marmaris yaşayanları ücretsiz katılabilecek.
Marmaris Belediyesi’nin Türkiye’de ilk kez 1 ay boyunca süren, Marmaris’te kış turizmini canlandırmak adına yapılan Yeni yıl festivali kapsamında ‘Ebru Omurcalı ile Ginger Kurabiye atölyesi  19 Mayıs Gençlik meydanında 22 Aralık 2018 Cumartesi Günü, saat 14 00 ‘ de gerçekleşecek. Katılımın ücretsiz olacağı etkinlikte  Ebru Omurcalı kitaplarını imzalayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here