Marmaris Meydanı görmediği izdihamı gördü

Açılışı 7 Yıl önce açılışı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan 19 Mayıs
Gençlik Meydanı dün Kılıçdaroğlu’nun Marmaris’e gelmesiyle, ilk kez en kalabalık gününü yaşadı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre en fazla 2500 – 3000 civarında kişi alabileceği
öğrenilen meydanı dolduran 6 BİN’den fazla kişi, meydandan taşarak, Kılıçdaroğlu’nu caddelerden ve binaların balkonlarından dinlediler.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesinde geldiği
Marmaris’te, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay’la birlikte açılışını 7 yıl önce yine kendisini yaptığı 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda halka seslendi. Dün (9 Mart 2019) gerçekleşen CHP Marmaris Mitingine İYİ Parti İlçe Başkanı Alirıza Doğanyılmaz ve partililer de katılarak destek verdi.

Mehmet Oktay: Meclise ve halka hesap veren bir başkan olacağım

Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesinde Marmaris Sakinlerine seslenen CHP Marmaris
Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay konuşmasında halka açık bir yönetime dikkat çekerek; “Marmaris doğası ve zengin kaynaklarıyla Muğla’nın en güzel ilçelerinden biridir. Bu gözde ilçede yaşayan, herkesin sesine kulak veren, ötekileştirmeyen, herkesi dinleyen, ayırmayan, kayırmayan ve yaklaşımı önce insan olan bir anlayışla, sizlere sesleniyorum.
Her taşını tek tek bildiğim, sevdalısı olduğum Marmaris’ i özenli yönetim anlayışına sahip, bir ekiple yöneteceğiz. Ortak bir akılla, ortak çözümler üretme sözü veriyorum. Bu ortaklık; inanıyorum ki, Marmaris halkının yaşam kalitesini arttıracak.

Kibirden arınmış ve vatandaşımın hakkını sonuna kadar koruyan bir başkan

Meclisime ve halka hesap veren, vicdana ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı için söz
veriyorum. Herkesin hakkına saygıyla yaklaşan, sorumluluğunu bilen, yaptığı işi özenle yapan, kibirden arınmış ve her vatandaşının hakkını sonuna kadar koruyan bir başkan olacağım. Üretilen projeler kimsenin istek ve heveslerinin ürünü olmayacak. Marmaris’in ihtiyaçlar doğrultusunda özenle hazırladığımız projelerimiz, Marmaris’in geleceğine hizmet edecektir. Yeşili katleden bir anlayışın, insanların yerini yurdunu gasp eden bir anlayışın vereceği hiçbir vaadi samimi bulmuyorum.

15 yıl hizmet verip parti değiştirenlerin Marmaris’e verecek bir şeyi kalmamıştır.

15 yıl hizmet verip parti değiştirenlerin de, Marmaris’e verecekleri bir şey kalmamıştır. Kişilerin değil, toplumun çıkarlarını düşüneceğiz. Benim için eşim dostum, hep mütevazı ve sakin olduğumu söyler. Halkıma karşı her zaman da öyle olacağım. Ben kavgacı bir adam değilim.

Uzlaşılabilirim, ulaşılabilirim. Dini, dili, kökeni ve mezhebi ne olursa olsun, bize oy versin vermesin herkesi kucaklayarak yerel yönetimdeki vizyonumuzu ortaya koyacağız. Marmaris’in en büyük sorunu, otopark sorunu. Söz veriyorum bunu en kısa sürede çözeceğiz.

Turizm Marmaris’in can damarıdır. Ben sizlere daha verimli, kaliteli ve daha uzun süren turizm sözünü veriyorum. Marmarisspor’u da yeniden canlandıracağız. Halk kafeleri ve gençlik lokalleri açacağız. Süremiz azaldı. Artık daha çok çalışmamız lazım, yorulmadan, gönüllerimizde Marmaris’ten aldığımız güçle koşturacağız… Sonunda mutlaka kazanacağız. Gelin hep birlikte Marmaris’e sahip çıkalım” dedi.

Biz baharı sadece Marmaris’e değil Tüm Türkiye’ye getirmek istiyoruz

CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay’dan sonra “Hak, hukuk, adalet
mücadelesinin lideri”; sözleriyle sahneye çağrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuşmasına, “Siz zaten baharı getirmişsiniz. Bahar güzel, ağaçlar çiçek açar. Ancak biz baharı sadece Marmaris’e değil bütün Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Bütün Türkiye’de huzur olmalı. Belediye başkanlarından iki şey bekliyorum. Bir; seçildiğiniz andan itibaren size oy versin vermesin bütün vatandaşları kucaklamak. Ayrıcalığın içine asla girmeyin. Herkese eşit hizmet götürün. Eğer bir yerde fakir varsa oraya daha çok hizmet götüreceksiniz.

İki; belediye başkanları para harcar. Kimin parasını harcar? Sizin paranızı. Dolayısıyla harcadıkları her kuruşun hesabını verecekler. Ne yaparsa yapsın, yaptığı her şeyin hesabını belde hakkına versin. Dolayısıyla kul hakkı yemeyen bir anlayışı istiyorum”dedi.

Muğla mitinginde Büyükşehir Belediyesinin Muğla Devlet Hastanesi’nin yolunu yapmadığını, değişiklik olmaması durumunda yolu kendilerinin yapacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a cevap veren Kemal Kılıçdaroğlu, “Belediye Başkanımız Osman Gürün’ün önemli başarıları, hizmetleri var. Buraya bir zatı muhterem geldi, doğrudan isim verip Büyükşehir Belediye Başkanımızı hedef aldı, “Hastane yaptık yolu yapmadılar” dedi, “Yapmazlarsa biz vurur geçeriz” dedi.

Sen o hastanenin asansörünü yap. Vallahi billahi biz yolu yaparız. Yol da köprü de tünel de yapılır. Ama parayla geçilen tünel değil. İnşallah iktidara gelirsek o tünel parasız olacak. Vergi alacaksın, bir de dışarıdan borç alacaksın, sonra “Yol, tünel, köprü yaptım”diyeceksin. Bir de benden para alacaksın. E o zaman vergiyi neden alıyorsun? Demokrasilerde böyle gariplikler olamaz” dedi.

leave a reply