bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Marmaris ADD Mehmet Oktay’ı ağırladı

Marmaris ADD Mehmet Oktay’ı ağırladı
REKLAM ALANI

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Marmaris Şubesi’nin düzenlediği Dayanışma Yemeği;
CHP’nin son 15 yılıyla, bugününün karşılaştırılmasına sahne oldu. Marmaris Belediye Salonunda gerçekleşen yemekte; yaklaşık 500 kişi bir araya gelirken, 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Mehmet Oktay ve CHP’den 3 Dönem Belediye Başkanı olan ve şimdi de DSP’den Belediye Başkan Aday olan Ali Acar da ekipleriyle birlikte ADD’ye destek verdi.

Salona gelen CHP adayı Mehmet Oktay, bütün salon tarafından alkış yağmuruna
tutuldu.

Mustafa Kemal yeterince anlaşılamamıştır

Yemekte Söz alan ADD Marmaris Şube Başkanı Dilay Uçar yaptığı açılış konuşmasında;
Atatürkçülüğün Türk Milleti için bir öze dönüş hareketi olduğuna dikkat çekerek, “Atatürkçü
Düşünce sadece Atatürk dönemi Türkiye’sinin zorluklarını çözmek ve bütün esir ve mazlum milletlere örnek olmakla kalmayan akla bilime ve fenne dayalı bir dünya görüşü olarak gelecek yüzyıllara ışık tutacak bir sistemdir.

Milli duyarsızlık

Atatürk ilkelerine sahip çıkmak ve onların devamlılığını sağlamak için bağımsızlığımızı, ulusal bütünlüğümüzü korumak ve sürekli kılmak, her alanda aklın ve bilimin egemenliğini etkin kılmak, halkın yaşam seviyesini yükseltmek, gelişmiş ve ileri ülkeler arasına katılmak, çağdaş bir toplum oluşturmak ve bu toplumda çağdaş bir demokratik yönetimi bütün kurumlarıyla işletebilmek  zorunluluğundayız.

Türk Milleti, bu güne ve geleceğe güvenle bakabilmek için Atatürk’ün çizdiği yolda, gösterdiği hedeflere ulaşabilmek için bu ilkelere sahip çıkmak ve  sürekliliğini devam ettirmek zorundadır.

Dünya milletlerinin bizden daha iyi tanıdığı ve hayranlık duyduğu büyük lider Atatürk, ne yazık ki kendi milletine yeteri kadar anlatılamamıştır. Bize bir vatan emanet etmiş insana, bu kadir bilmezlik neden yapılmıştır? Dünyanın hayranlık duyduğu ve örnek aldığı halde biz neyi yapmadık da bu günlere geldik!..” diyerek, son yıllarda azalan milli duyarsızlığa dikkat çekti.

Uçar konuşmasının devamında; “Atatürkçülüğün  çağdaş bir toplum olmadaki yol gösterici
ışığını  göremeyecek kadar kör ya da aklı selimden uzak kişiler dahi bu topraklar üzerinde
yaşamalarını Atatürk’e borçlu olduğumuzu bilmeli ve minnet duymalıdır.  Onu anmayı bırakıp anlamaya başladığımız zaman, üzerimize oyun oynamaya kalkanlara en güzel cevabı vereceğiz. Bu cevabı verebilmek için onunla yarışan ama onu aşmış yeni Mustafa Kemaller yetiştirmeliyiz, hepimiz birer Mustafa Kemal olmalıyız. Bu bir görev değil, biz Atatürkçülerin namus borcudur “ dedi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ