Maride Cafe’de Alış Veriş Şenliği

0

Geçtiğimiz cumartesi günü Adliye karşısındaki Maride Cafe’de, Alış-Veriş Şenliği vardı. El emeği ve göz nuru dökerek hazırladıkları eşyaları satışa çıkartan Bodrumlu kadınlar, emeklerini paraya çevirdiler.
Maride Cafe’deki alış veriş şenliğine ilgi gösteren Bodrumlular, burada hem kahvelerini yudumladılar, hemde alış veriş yaptılar. “Boş zamanlarımızı değerlendirerek elimizle ürettiğimiz eşyaları bu tür şenliklerde satarak, para kazanıyoruz” diyen Bodrumlu kadınlar, “Tüm hemcinslerimizi üretim yapmaya çağırıyoruz. Boş vakitlerini değerlendirerek para kazanmak aileye katkıda bulunmak güzel bir şey” dediler.
Maride Cafe’nin sahibi Sevil Arslan Erol, “Bu tür girişimlere her zaman kapımız açık. Kadınlarımızın hazırladığı birbirinden güzel el işi eşyalar kapış kapış satıldı.” diye konuştu.

Paylaş
Önceki İçerikMuğla ‘Kocadon’ dedi
Sonraki İçerikBodrum’da bakım onarım çalışmaları
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here