Mandalina çikolatasıyla birinci oldu

0
46
MUGLA'NIN BODRUM ILCESINDE BODRUM ZIRAAT ODASI TARAFINDAN MUGLA BUYUKSEHIR BELEDIYESI VE BODRUM BELEDIYESININ DESTEKLERI ILE DUZENLENEN MANDALINA FESTIVALI, YAPILAN YEMEK YARISMASI VE CESITLI ETKINLIKLER ILE SONA ERDI. (FOTOGRAF : DHA - HULYA ELTES / BODRUM)

Bodrum’da düzenlenen Mandalina Şenliği, yemek yarışması ile son buldu.
Bodrum Ziraaat Odası tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen ve çeşitli etkinliklerle 22 Aralık’ta başlayan Bodrum Mandalina Şenliği kapsamında yemek yarışması yapıldı. Bodrum Belediye Meydanı’nda Slow Food Yaveş Gari Bodrum ekibi tarafından düzenlenen yemek yarışmasına yaklaşık 15 yarışmacı, mandalinadan yaptığı çeşitli ürünler ile katıldı. Mandalina ekşisi, mandalina dolması, mandalinalı helva tatlısı, mandalinalı turta, mandalinalı sucuk ve mandalinalı çikolata gibi birçok ürünün beğeniye sunulduğu yarışmayı 6 jüri üyesi değerlendirdi.
Jüri üyelerinin birinciyi seçmekte oldukça zorlandıkları yarışmada mandalina çikolatasıyla Zeliha Sümüş birinci, mandalinalı sucuk ile Leyla Can ikinci, mandalina tatlısı ile Demet Köklükaya üçüncülük ödülünü aldı. Yarışmaya katılan en genç yarışmacı Bora Keskiner jüri özel ödülüne Şengül Temiztürk mandalina dolması ile en yaratıcı yemek ödülüne ve Melek Vural ise mandalina ekşisi ile en yaratıcı sunum ödülüne layık görüldü.
Dereceye giren yarışmacılara jüri üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi. Şenlik, yapılan yemek yarışması ve çeşitli etkinlikler ile son buldu.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da kuvvetli fırtına hayatı olumsuz etkiledi
Sonraki İçerikTÜRK GEMİSİ KARAYA OTURDU
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here