Makilik yangını kontrol altına alındı

0

Bodrum’da makilik alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.
Bodrum Mandıra mevkisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle otluk ve makilik alanda başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen ekipler, alevlere müdahale etti. Geceyi gündüze çeviren alevler, yarımadanın bir çok noktasından görüldü.
Arazinin engebeli oluşu ve rüzgarın etkisini artırması nedeniyle ekiplerin zorlandığı yangına,  Milas Orman İşletme Müdürlüğüne ait 3 arazöz ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliğine bağlı 7 itfaiye aracı ile müdahale edildi. Yangının yerleşim alanlarını tehdit edebileceği değerlendirilerek önlem alındı. Bölgedeki bazı sitelerin sakinleri de korku dolu gözlerle yangını izledi. Ekiplere, Muğla 911 Araştırma Derneği ve AKUT Bodrum ekibi de destek verdi.
Yangın, yapılan müdahalelerle kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları başladı.
Çıkış sebebi araştırılan yangın yaklaşık 40 hektarlık alanda etkili oldu.

Paylaş
Önceki İçerikAmpute Milli Futbol Takımı, Dünya Kupası’na hazırlanıyor
Sonraki İçerikBODRUMSPOR KUPA HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here