bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Maden Sahasında 3 İşçinin Ölümüne İlişkin Dava

pisisoft

Muğla’nın Milas ilçesinde, açık arazideki maden sahasında meydana gelen heyelanda 3 işçinin ölümüne ilişkin davada 3 sanığın yargılanmasına devam edildi

Muğla’nın Milas ilçesinde, açık arazideki maden sahasında meydana gelen heyelanda 3 işçinin ölümüne ilişkin davada 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Bodrum Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Mustafa Ali K, Özkan K. ve Serkan A. ile ölen işçilerin yakınları ve taraf avukatları katıldı.
Duruşmada, sanıklardan şirket yetkilisi Özkan K, önceki savunmasını tekrar ederek, hakkında tahliye kararı verilmesini talep etti.
Tutuklu sanık jeoloji mühendisi Serkan A. ise söz konusu sahada işçilere çalışma talimatını kendisinin vermediğini öne sürerek, “Adem E. talimatları, firma yetkilisi Mustafa Ali K’den aldığını kendi ifadesinde de beyan etmiştir. Ben geçen celsede belirtmiş olduğum gibi, ayağımdan sağlık sorunları yaşıyorum. Ayağımın mevcut haliyle ocakta çalışma imkanım da yoktur. Tahliyeme karar verilmesini talep ediyorum.” ifadesini kullandı.
Duruşmada bazı tanıklar da dinlendi.
Mahkeme heyeti, bilirkişi raporu alınması için Ankara Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesine yazılan talimatın cevabı ile Milas Orman İşletme Müdürlüğüne yazılan yazının cevabının beklenmesine hükmederek, duruşmayı 12 Eylül’e erteledi.
– Olay
Muğla’nın Milas ilçesinde, 18 Şubat 2019’da, maden sahasındaki 2 iş makinesi ve 2 kamyonun çalışması sırasında, işçiler Şükrü Otlak, Servet Çapacıoğlu ve Engin Tutuk, dağdan kopan kaya parçalarının altında kalarak yaşamını yitirmişti. Yaralı kurtarılan işçi Tayfun Akıncı ise tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ