bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Liman İşletmeleri 2021 tarifesi hakkında açıklama

Liman İşletmeleri 2021 tarifesi hakkında açıklama
dr mehmet aşık

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi hizmet binasında, Bodrum Denizciler Derneği Yöneticileri ile Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı yat limanlarında 2021 yılında uygulanacak ücret tarifesi hakkında görüşme yapıldı.

Öncelikle, ticari yatlara verilen hizmetler karşılığı yeni tarifede belirlenen zam oranı, 2 kurum tarafından da makul bulundu.

Konuya ilişkin Odadan yapılan açıklama şöyle:

“Özellikle içinde bulunduğumuz bu pandemi döneminde hiç zam yapılmaması asıl temennimiz olmakla beraber, bu işletmelerin ve buralarda verilen hizmetlerin devamlılığının sağlanabilmesi için belli bir gelire sahip olmaları gerektiği gerçeği sabit olup, Devletimiz tarafından tespit edilen enflasyon oranının altında bir zam yapılmış tır. Özel tekneler açısından bakacak olursak, Belediye bağlısı bu limanlar her ne kadar özel marinaların verdikleri hizmet çeşitliliğine sahip olamasa da ücret açısından güncellenmiş haliyle dahi hala özel marinaların 3’ de 1 hatta 4’ de 1 oranındadır.
Odamız ve Derneğimiz, Bodrum’ un sosyo – ekonomik yapısının temel taşlarından olan deniz turizmimizin ve Bodrum yarımadamızın dünyaca bilinen markası Mavi Yolculuğumuzun her daim gelişmesi için çalışmaktadır. Bodrum yarımadamızda başta ticari teknelerimiz olmak üzere amatör denizcilerimize ait teknelerin ciddi bir bağlama sorunu ile karşı karşıya oldukları bir gerçektir. Bodrum Belediyemiz, Odamız, Bodrum Ticaret Odamız ve Derneğimizin ortak girişimi ile yapılması için çalışmalarına başlanmış yeni liman projemiz mevcuttur. Ayrıca, Odamız girişimleri, Bodrum Belediyemizin ve sektör çalışanlarının destekleri ile, ilgili sektör ve amatör denizcilerimizin kullanması amaçlanarak Bodrum Yarımadamızın 16 noktasında denize indirme rampaları kurulmuş olup, yeni liman projemiz ile beraber bağlama sorununun tamamen ortadan kaldırması amaçlanmaktadır.”

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Selami AKAR dedi ki:

    Deniz Ticaret Odası Bodrum şubesinin DEV ticari guletler için 2021 yılı bağlama ücreti olarak “enflasyonun altında” artış ile YILLIK SADECE 9bin TL ödeyecek olmasını olumlu karşılamasını anlıyorum. Ne de olsa guletlerin odası..

    Anlayamadığım, DEV guletlerin yanında oyuncak gibi kalan amatör teknelerin 2021 yılı için ödeyecekleri yıllık 27binTL ‘yi de olumlu karşılaması ve alelacele basın açıklaması düzenleyip savunması.. Bodrum Ticaret Odası amatör teknelerin odası değil ki??

    Eğer bu bağlama ücretleri BELEDİYEYE ve devamında MUĞLA HALKINA gidecekse, her biri milyon TL’lik DEV guletlerin kazandıklarının koskaca bir 2021 yılı için SADECE 9bin TL’sini Muğla halkı ile paylaşması garip değil mi?

    Ne dersiniz başkanım??

BİR YORUM YAZ