bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Ligin Kaderini Etkileyecek Karar!

Ligin Kaderini Etkileyecek Karar!
REKLAM ALANI

Türkiye Hentbol Federasyonu, geçtiğimiz 4 Şubat tarihinde oynanan Pazar Spor Kulübü – Elazığ Sosyal Yard. Spor Kulübü arasında oynanan ve 27-27 berabere biten maçı, kamera görüntülerine dayanarak 28-27 Pazarspor lehine tescilledi.

Temsilcimiz Yalıkavak Spor Kulübü ise Süper Lig yolunda en büyük rakiplerinden biri olan Pazarspor’un lehine verilen karara zehir zemberek bir basın açıklaması ile tepki gösterdi. Yalıkavak Spor Kulübü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “04.02.2018 tarihinde Rize’de oynanan Pazar Spor Kulübü – Elazığ Sosyal Yard. Spor Kulübü Kadınlar 1. Lig Müsabakası sonrasında, Pazar Spor‘un Türkiye Hentbol Federasyonu’na yaptığı yazılı itirazları neticesinde, hentbol tarihinde ne ülkemizde ne de dünyada eşine rastlanan bir karar alınmış olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Söz konusu maçta Pazar Spor Kulübü’nün, Elazığ Sosyal Yrd. Spor Kulübü ile 27-27 berabere bitirdiği maçın kamera görüntülerinin net ve yetersiz olmasına rağmen, kale hakeminin verdiği ‘Aut’ kararı bozularak, her iki takım oyuncularının verdiği ifade ve tepkilere bakılarak, itiraz değerlendirilmiştir. Bu değerlendirme neticesinde, topun kaleye girip girmediği net olarak görülmemekle birlikte, maçın sonucunun 28-27 Pazar Spor Kulübü’nün lehine sonuçlanması ve tescillenmesi kararı alınmıştır. Biz Yalıkavakspor Kulübü olarak, federasyon tarafından alınan bu kararı üzüntü ile karşıladığımızı, söz konusu karara tepkisiz kalamayacağımızı, Türkiye Hentbol Federasyonu, Hentbol camiamıza ve tüm kamuoyuna bildirmenin zorunluluğunu hissetmiş bulunmaktayız. Ligin üst sıralarında yer alan Pazar Spor Kulübü’nün yetersiz delillerle aldığı 1 puanın, sadece Yalıkavakspor’un değil, Süper lig mücadelesi veren ve/veya vermeyen tüm takımların lig pozisyonlarını ve federasyona olan güvenini etkileyeceği kanaatindeyiz. Bu nedenle Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1. Liginde oynanan mücadele sonrasında yetersiz delillerle verilen bu talihsiz karar, Yalıkavakspor Kulübü olarak hepimizi derinden yaralamıştır. Söz konusu olaya kulüp olarak tepkisiz kalmayacağımızı bildirir, alınan bu kararın en kısa sürede düzeltilmesi hem kulübümüzü, hem de ligde bizimle birlikte mücadele veren tüm takımları memnun edeceğini belirtiriz. Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ