LEZZETLİ HATAY MUTFAĞI ŞİMDİ, SVEYKA’DA

0

Geçtiğimiz hafta Yalıkavak’da Kızılburun mevkiinde hizmete giren Sveyka (Süveyka diye okunur. Küçük Çarşı anlamına gelir) Restaurantı, kahvaltı ve Hatay Mutfağının lezzetlerini sunmaya başladı.
Hizmete açılan Sveyka Restaurant, yeni lezzet arayışı içinde olanlar için yeni bir mekan. Hatay’ın zengin mutfağının en seçkin tadlarıyla tanışmak isteyenler için yepyeni bir mekan olan Sveyka Restaurant’ın bir başka özelliği daha var. Muhteşem bir manzarası olan Sveyka Restaurantı, rüya gibi günbatımını seyretmek içim gidilmesi gereken bir yer.
Bodrum’a geldikleri günden beri Hatay lezzetlerini tanıtabilecekleri bir restaurant açmak istediklerini söyleyen işletmeciler, “Sonunda başardık. Yalıkavak’taki Akdeniz Tatil sitesinin yanında Sveyka Restaurantı açtık. Sabahtan akşama kadar kahvaltı servisimiz var. Ailelerin çoğu sabah gelip, rüya gibi günbatımını seyredip, akşam yemeğinden sonra restaurantımızdan ayrılıyor.” dedi.
Hatay’a özgü kahvaltı, yemek ve meze çeşitlerini sunan Sveyka’nın tecrübeli şefleri, burada yemek yiyenin bir daha başka yere gitmeyeceğini iddia ediyorlar.
Adres: Kızılburun mevki, Akasya Caddesi, No:1/11 Akdeniz Stesi üstü Yalıkavak, Telefon: 0530 686 4048

 

Paylaş
Önceki İçerikTürkbükü esnafı, kaldırım çalışmasından dolayı tepkili
Sonraki İçerikBodrum’da 4 gün 4 gecelik Hint düğünü
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here