Lastik botla İstanköy Adası’na kaçmak isterken yakalandılar

0

BODRUM’dan yasa dışı yollardan Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na 5 metrelik lastik botla geçmeye çalışan yabancı uyurklu 16 kaçak, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Kaçaklardan 1’inin Sahil Güvenliği görünce şambrel ile denize atlayıp yüzerek kaçmaya çalıştığı bildirildi.
Dün saat 11.50’de, Bodrum açıklarındaki Çelebi Adası yakınlarında, lastik botla Yunanistan’ın İstanköy Adası’na geçmeye kaçaklar olduğunu farkeden çevredeki teknelerin kaptanları, Sahil Güvenliğe ihbarda bulundu. Bunun üzerine bölgeye Sahil Güvenlik botu sevk edildi. Sahil Güvenlik ekiplerinin geldiğini farkeden bottaki kaçaklardan biri, şambrel ile denize atlayıp, yüzerek İstanköy Adası’na geçmeye çalıştı. Panikle yüzmeye çalışan bitkin haldeki Suriyeli kaçağa, yakındaki bir yelkenli teknedekiler yardım elini uzattı. Tekneye çıkmak istemeyen kaçağa halat atılarak, tutunması sağlandı. Bu sırada gelen Sahil Güvenlik ekibi de Suriyeli, kaçağı sudan çıkartıp, kendi botlarına alarak kurtardı. Ardından, 5 metrelik lastik botu durduran Sahil Güvenlik ekibi, diğer 15 kaçağı da kendi botlarına aldı. Kurtarılan 9’u Suriye, 4’ü Irak, 2’si Filistin, 1’i İran uyruklu, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 16 kaçak, Bodrum Limanı’na getirilip, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Kaçaklara ait lastik bot da yedeklenerek Bodrum Limanı’na getiridi.

Paylaş
Önceki İçerikAdnan Oktar ve grubuna yönelik operasyona Bodrum’da 1 gözaltı
Sonraki İçerikBodrum’da biri ölü diğeri yaralı 2 caretta caretta bulundu
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here