Kuyuya düşen kedi yavrusu kurtarıldı

0
32

Bodrum’da kuyuya düşen kedi yavrusu, iki saat süren çalışma sonucunda kurtarıldı.
Bodrum AKUT ekipleri, Dereköy Mahallesi’nde bir kedinin kuyuya düştüğü ihbarı üzerine bölgeye gitti. Ekipler, 18 metre derinliğinde atıl durumdaki kuyudan kediyi kurtarmak için çalışma başlattı.
İp düzeneğiyle kuyuya inen AKUT gönüllüsü, yaklaşık iki saat süren çabanın ardından, hayvan yakalama kepçesi yardımıyla kediyi kurtardı.
Kedinin düştüğünü ihbar eden Filiz Ferah, itfaiyeye ve AKUT gönüllülerine teşekkür etti.
Ferah, kedinin kurtarılmasına çok sevindiğini belirterek, “Hemen geldiler kediyi kurtardılar. Kuyulara düşen hayvanlar için çok üzülüyoruz. Umarız tekrarı olmaz.” diye konuştu.
AKUT Bodrum ekip lideri Sadettin Uslu da aynı kuyudan ikinci kez kedi çıkardıklarını söyledi.
Yaklaşık 10 yıldır çok sayıda hayvan kurtardıklarını anlatan Uslu, üstü açık kuyuların hayvanlar kadar insanlar için de ciddi tehlike yarattığına dikkati çekti.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da uyuşturucu operasyonu
Sonraki İçerikBodrum’da uçak kazası tatbikatı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here