Kuvvetli fırtına Muğla’ya zor zamanlar yaşattı

Fethiye'de etkili olan fırtına nedeniyle bir evin çatısı yıkılırken, 2 evde ve bazı seralarda da hasar oluştu

0
Muğla'nın Fethiye ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle bir evin çatısı yıkıldı, 2 ev ve bazı seralar zarar gördü. Fırtına nedeniyle çatısı yıkılan bir ev, kullanılamaz hale geldi. ( Ali Rıza Akkır - Anadolu Ajansı )

Muğla’nın Fethiye ilçesinde etkili olan kuvvetli fırtına nedeniyle bir evin çatısı yıkıldı, 2 ev ve bazı seralar zarar gördü.

İlçede akşam saatlerindeki yağışın ardından Karagetik Mahallesi’nde fırtına etkili oldu. Fırtına nedeniyle çatısı yıkılan bir ev, kullanılamaz hale gelirken, iki evde de hasara yol açtı. Fırtına, bazı seraların ise parçalanmasına neden oldu.

Evi kullanılamaz hale gelen Yasemin At, fırtına sırasında çocuklarıyla evde olduğunu ve deprem olduğunu zannettiğini söyledi.

Çatının sallanması üzerine çocuklarının üzerine kapandığını anlatan At, komşularının yardımıyla evden çıktıklarını kaydetti. At, “Canımıza bir şey olmadığı için mutluyuz. Başımızı sokacak bir evimiz kalmadı.” dedi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde etkili olan fırtına nedeniyle bazı seralar zarar gördü. AA

Mahalle sakinlerinden Hasan Özkan da domates ekili serasının bir kısmının fırtına nedeniyle parçalandığını ve yaklaşık 5 bin liralık hasar oluştuğunu belirtti.

Karagedik Mahalle Muhtarı Niyazi Canözü ise gece olduğu için 3 ev ile bazı seralarda hasar tespiti yapabildiklerini ifade etti.

Sabah saatlerinde yetkililerle mahallede kapsamlı hasar tespiti yapılacağını bildiren Canözü, “Vatandaşların mağduriyetini gidereceğiz.” diye konuştu.

Öte yandan, Marmaris’te de etkili olan yağış ve şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.

Sahil kesiminde etkisini artıran rüzgar nedeniyle bir işletmenin devrilen şemsiyesi maddi hasara yol açtı.

Paylaş
Önceki İçerikSağanak Bodrum’u esir aldı
Sonraki İçerikGalatasaraylı basketbolcular Engelliler Vakfı’nı unutmadı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here