Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

Kumbahçe İki Yaka’dan 2 günde 20 binin üzerinde ziyaretçi ağırladı

  • 25 Nisan 2019
Kumbahçe İki Yaka’dan 2 günde 20 binin üzerinde ziyaretçi ağırladı
bodrumolay

Bodrum Kumbahçe Muhtarlığı tarafından organize edilen Halikarnasos İki Yaka Festivali iki günde 20 binin üzerinde ziyaretçi ağırladı.

geçen yıl ilk defa Ot festivali adı altında düzenlenen Bu yıl 2’incisi gerçekleştirilen, etkinlik bu sene iki yakayı bir araya getiren özelliği ile ön plana çıkarıldı. İsmi’de Halikarnassos İki Yaka olarak değiştirildi. 20-21 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen festival ismi gibi iki yakayı birleştiren bir güç oldu.

Sadece Bodrum değil Türkiye’nin dört bir yerinden ve karşı kıyıdan ziyaretçi akını

Daha özgün ve  dolu bir içerikle gelenekselleşecek olan festival, artık Bodrum’un
markaları arasında yer alacak. Halikarnasos iki yaka kültür festivali sadece bodrumdan değil, Türkiye’nin 4 bir yanından ziyaretçileri, karşı kıyıdan gelen dostları ve ilçedeki turistleri dostluk kardeşlik ruhu çevresinde birleştirdi. Festivalin ilk gününden itibaren Kumbahçe sahilinde yoğun bir ziyaretçi akını gözlendi. 2 günde toplam 20 bin civarında ziyaretçinin festivalin konuğu olduğu tahmin ediliyor.

250’nin üstünde stant’ta Bodrum’a özgü geleneksel motif ve lezzetler sergilendi

Azmak başından Halikarnas iskelesine kadar sahil boyunca 250’yi aşan stant ile festivalin sosyal sorumluluğu olan yerel ve kültürel yerel ve kültürel lezzetler, el ve ev yapımı ürünler tanıtıldı.

Kumbahçe Muhtarı Nil Taşkıran festivalin ardından festivalle ilgili bilgi verdiği konuşmasında festivalde yaratmak istedikleri etkiyi, iki yakanın dostluk ve kültürlerinin bir araya gelerek kaynaşması olarak tanımladı. Festivalin manevi etkisinin halen sürmekte olduğunu belirten Taşkıran Festivalin uzun yıllar bu dostluk ve kardeşliğin elçisi olacağını da vurguladı.

Nil Taşkıran Halikarnassos İki Yaka festivalinde desteklerini esirgemeyen bütün taraflara teşekkürlerini sundu. Taşkıran’ın tek tek teşekkürlerini ilettiği isimler arasında Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kos adasından gelerek iki kültürü bir arada yaşatmaya vesile olan Kos İstanköy Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş ve Başkan
yardımcısı Aytül Haydaraki, Kos Flarmoni Orkestrası, Horokos Dans, Mustafa
Payzanoğlu ve Alexis Pantelidis, hava şartlarına rağmen festivale renk katan iki yakayı kulaçları ile birleştiren Aysu Türkoğlu, Bengisu Avcı ve optimist yelken sporcuları, tüm dans
gurupları,İki Yaka sahnesini şenlendiren Tüm müzisyenler ve yöresel sanatçılar,
defileleri için Asiye Özkeskin ve Diem Tasarım Dilara Emriye Keskin yer aldı.

Taşkıran Sponsorlara da ayrıca teşekkürlerini ileterek karşılıklı kazanımların her geçen sene artması için çalışacakları mesajını verdi. Taşkıran konuşmasında isimlerini Azka Otel, Ayaz Otel, Bodrum Mutfak, Cat Reklam, Müdavim by Eskici, Turkish Sealines, Besiad, Grammy Tour, Delfi Otel, Ma’kara Bungalov, D& B Müzik, fifi, Baston, Saloon Bodrum, Sünger Pizza, Leman Kültür, Berk Balık, Demiroğlu, Şensa Metal, Pudra Otel, Artemis Otel, İstanköy Otel, Gulet Otel, Red Dragon Esteland Güzellik merkezi, La Fertilite, Gemibaşı, Chinese Inn, Gulet Otel, Baç Pansiyon ve JCI Bodrum’u kapsayan festival sponsorlarına İki Yaka organizasyonu olarak teşekkürlerini sundu.

Halikarnassos İki Yaka Festivali sonraki yıllarda Kumbahçe Muhtarlığı önderliğinde devam edecek. “Gelecek sene neler var” dediğimizde festival ekibinin gözleri parlıyor ama gelecek senenin sürprizlerini sır gibi saklıyorlar.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ