KÜBA DOSTU BODRUM’LU TURİZMCİ KÜBA’DA GÖZALTINDA!

0

Bodrum’da tanınmış Manuella otel ve Temple bar turistik işletmesinin sahibi olan ve bu tesislerde Küba’nın kültürünü tanıtan etkinliklerle tanınan Oktay Başyurt, Küba’da gözaltına alındı.
Küba’nın Cienfiyagus kentinde gözaltına alınan Başyurt’un neyle suçlandığı ise tam olarak bilinmiyor. Tanınmış turizmcinin Kübe’da tutuklandığının öğrenilmesinden sonra Bodrum’lu iş adamları Küba Büyükelçiliğini arayarak konuyla ilgili bilgi almaya çalıştılar.
Bitez’de Manuella isimli oteli işleten Oktay Başyurt, gönüllü olarak uzun yıllardır Küba kültürünün tanıtımı için çalışıyordu. Başyurt, Batı’nın Küba’ya uyguladığı ambargonun kırılması için de ülke genelinde çalışmalar yapıyordu.
İŞADAMI OKTAY BAŞYURT FAHRİ KÜLTÜR VE TURİZM ATEŞESİ GİBİ ÇALIŞIYORDU
Genellikle sol eğilimli gazete ve televizyonlara ilan veren Manuella Otel, bu yayın organları aracılığıyla gelen müşterilerine de indirim uyguluyordu. Türkiye’deki Küba Büyükelçileri de genellikle bu tesislerde tatil yapıyordu.

Paylaş
Önceki İçerikBODTO’dan Jandarma Komutanına Ziyaret
Sonraki İçerikBodrum’da 2. Rally Halikarnassos heyecanı yaşanacak
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here