bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Kozmos’da yaşamı sorgulayın

Kozmos’da yaşamı sorgulayın
REKLAM ALANI

7 Mart 2019 Perşembe günü saat 18:00 de  Atatürk Bulvarı No:133 Konacık adresindeki Pasha Art Sergi Salonunda yapılacak olan sergi açılışına tüm Bodrumlular davetlidir. Sergi 30 Mart 2019 tarihine kadar pazar hariç her gün saat 10:00-18:00 arası gezilebilir. 

“Bir varmış bir yokmuş. Uzay- zaman içinde nasıl oluştuğu bilinemeyen bir kainat varmış. Ak delikler- kara delikler, yıldızlar, gezegenlerle dolu bu kainatta insan denilen varlıklar da yaşarmış. Bu yaşam formları birbirleri ile ipliklerle bağlıymış. Farkındaymışlar büyük resmin içinde küçücük bir leke olduklarının. Zıtlıklarla dolu kaotik bir düzen içinde olduklarını bilirler, “biz” duygusuyla birlikte ağlar, birlikte kozmik kozmik gülerlermiş. Gün gelmiş her gülüş bir renk olmuş, leke olmuş, büyümüş ışık olmuş, sonsuzluk olmuş…”

Böyle anlatıyor sevgili Fazilet Balcı sergisine verdiği ad olan kozmik kavramını. Sanatçının kozmos ve yaşam sorgulamalarını içeren resimlerden oluşan sergi 7 -30 Mart 2019 tarihleri arasında Re/Max Pasha Art Bodrum Sergi Salonunda gerçekleşecek.

1966 yılında İstanbul’ da doğan Fazilet Balcı; 1984 yılında Bakırköy Kız Meslek Lisesi Resim Bölümü’nden, 1987 yılında da Marmara Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun oldu.

1987-1989 Maltepe’ de özel atölyesinde ipek üzerine eşarp tasarımı ve resim çalışmalarını sürdüren sanatçı 1990-1996 Bakırköy’ lü Sanatçılar Derneği’nin (BASAD) kuruluş aşamalarında aktif olarak çalıştı ve birçok karma sergiye dahil oldu.1996 yılında Beylerbeyi Akbank Sanat Galerisi’nde kişisel resim sergisi açtı.

Fazilet Balcı 1990-2018 Özel Eğitim Kurumlarında Görsel Sanatlar ve Teknoloji-Tasarım Öğretmenliği yaparken özel atölye çalışmalarını sürdürdü ve karma birçok karma sergiye dahil oldu.

2012 yılında Enka Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisinde “ Sıfır Noktası” adlı kişisel resim sergisi açtı, 2015 Ortak Sanat İnisiyatifi-Biga “Çemberimde Gül Oya” Etkinliği’ ne katıldı.

2017 yılından beri Bodrum’ da yaşamakta ve Çamlık Köy’ deki atölyesinde resim çalışmalarını sürdürmektedir.

Bodrum Kent Konseyi Plastik Sanatlar grubu üyesidir.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ