Köylü kadınlar sahne tozu yuttu

 Muğla'nın Menteşe ilçesinin Yaraş Mahallesi'nde tiyatro topluluğu kuran kadınlar, "Sarı İnek" oyununu sahneledi

0
Muğla'nın Menteşe ilçesi Yaraş Mahallesi'nde tiyatro topluluğu kuran kadınlar, "Sarı İnek" oyunu için sahneye çıktı. ( Durmuş Genç - Anadolu Ajansı )
Muğla’nın Menteşe ilçesi Yaraş Mahallesi’nde tiyatro topluluğu kuran kadınlar, “Sarı İnek” oyunu için sahneye çıktı. ( Durmuş Genç – Anadolu Ajansı )
Muğla‘nın Menteşe ilçesi Yaraş Mahallesi’nde tiyatro topluluğu kuran kadınlar, ” Sarı İnek ” oyunu için sahneye çıktı.

Kırsal kesimde yaşayan kadınlar, Menteşe Belediyesi ve Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisinin destekleriyle “Yarış Köy Kadınları Tiyatro Topluluğu”nu kurdu.

Çalışmalarını tamamlayan topluluk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde “Sarı İnek” oyununu sahneye koydu.

Oyun öncesi konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, belediye olarak kırsal kesimde yaşayan kadınların sosyal hayata katılmalarını önemsediklerini söyledi.

Hazırlanan tiyatro oyunuyla köyde yaşayan kadınların fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini gösterdiklerini belirten Gümüş, “Oyundaki birçok kadın ilkokul mezunu, bazılarının ise ilkokul mezunu dahi olmamasına rağmen çaba ve hünerleri herkesi etkiledi. Yörük kadınları bugün sahnenin tozunu attırdı.” dedi.

Oyun sonunda salonu dolduran izleyiciler, oyuncuları performanslarından dolayı uzun süre ayakta alkışladı.

Muğla’nın Menteşe ilçesi Yaraş Mahallesi’nde tiyatro topluluğu kuran kadınlar, “Sarı İnek” oyunu için sahneye çıktı. ( Durmuş Genç – Anadolu Ajansı )

 

 

Paylaş
Önceki İçerikMuğla’da “Üstad” sahnedeydi
Sonraki İçerikMİTSO İzmir Olivtech Fuarı’na otobüs kaldıracak
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here