KOS’TA BODRUM TÜRK FİLMLERİ HAFTASI GALASI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi, Kos (İstanköy) Belediyesi ve Oasis Alışveriş Merkezi’nin katkılarıyla Bodrum Sinema ve Kültür Derneği, Cinemarine Sinemaları, Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ve Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından düzenlenen “7. Bodrum Türk Filmleri Haftası” Kos’ta düzenlenen gala programıyla devam etti.

Kos Belediyesi tarafından Kos’un yazlık sineması Orfea’da düzenlenen galaya; Yunan yetkililer Kos Metropolitanı Nathanael, Kos Belediye Başkan Yardımcısı Elias Sifakis, Emniyet Müdür Yardımcısı Konstantina Kapetanidou ile Rodos Başkonsolosu Barış Kalkavan, SİSAY Derneği Başkanı Cenk Sezgin, Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, çok sayıda yapımcı, yönetmen, oyuncu, sinema salonu yatırımcıları, sahipleri ve sponsor kurumlar ile 300 civarında adada yaşayan Türk asıllı Yunan  vatandaşları katıldı.

Gala öncesinde ise katılımcılar, Türkiye’nin Rodos Başkonsolosu Barış Kalkavan tarafından Kos’taki Avra Restaurant’ta düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Ardından yazlık sinema Orfea’daki galaya geçen ekip, Kos halkıyla buluştu. Gala, filme emek verenlere teşekkür plaketlerinin takdim edilmesiyle başladı ve Ayla filminin gösterimi ile son buldu.

Özel bir feribot ile cumartesi günü Bodrum’dan Kos adasına geçen Bodrum Türk Filmleri Haftası organizasyon heyeti, yapılan galanın ardından aynı günün gecesi yine feribot ile Bodrum’a dönüş yaptı.

leave a reply