bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Kocadon: Hangi yatırımı yapmak istemişsin de ben seni engellemişim?

Kocadon: Hangi yatırımı yapmak istemişsin de ben seni engellemişim?
dr mehmet aşık

Kocadon Adayların tanımının yapıldığı etkinlikte Besiad’ın konuğu oldu. Trafo Bodrum’da düzenlenen etkinliğe Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon ve eşi Hülya Kocadon, BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kaplan ile BESİAD üyeleri katıldı.

Muğla Büyükşehir Adayı Kocadon konuşmasında yapılmak istenen  yatırımları engellemek ile suçlandığını işaret ederek, “Kocadan başkan, Yatırım yapmak istedik ama hep engelledi’ diyorlar. Hangi yatırımı yapmak istemişsin de ben seni engellemişim? Tarihi tarihine, günü gününe bunları sizlere belgeleriyle ayın 16’sında cumartesi günü Bodrum seçim ofisimizin açılışında tek tek açıklayacağız.

Turgutreis arıtma tesisini yapmak istemiş aynı gün altına imzamı atmışım, devretmişim mülkünü, Türkbükü ve Gündoğan da aynı şekilde. Başka bir hikaye daha anlatayım: geçen gün temel attılar ya hani övünüyorlar, büyük bir getiri diye. Kendilerine büyükşehir yasası çıkınca, 2014 yılında, Bodrum Belediyesi olarak aynı yerdeki otogar çalışmasını götürdüm. Mülk sahipleri ile anlaştık. Yaklaşık 11 – 13 dönümlük araziyi tahsis ettik. Sponsor ile birlikte otogar çok uygun maliyete yapılacaktı. Aldım dosyayı götürdüm kendilerine, ‘biz bir inceleyelim’ dediler attılar dosyayı. Sonra da o araziyi istimlak etme kararı aldılar. Dedim ki almayın, bu mahkemeye gider ve beş yıl bunun mahkemesi sürer dedim ve gördüğünüz gibi mal sahipleri mahkemeye gitti beş yıl boyunca. Dünyanın parasına, 18 milyon 20 milyon para ödeyerek aldılar. Bir de üzerine matahmış gibi sponsor eşliğinde yapılacak olan otogarı 74 milyon TL’ye mal edip temelini attılar.

Gelelim Bodrum’un en büyük sorununa: çöp. Eski belediye başkanlarımız da çok iyi bilirler, birlikte hazırladığımız katı atık projemizi de aynı şekilde Büyükşehir’e sunduğumuz halde onu da rafa kaldırdılar” diye konuştu.

Adaylık sürecine değinen Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, “Amaçları seç beni, seçtireyim seni. İktidara gelme gibi niyetleri yok. Az olsun, bizim olsun. 1951 yılında Atatürk’ü koruma kanununu çıkaran Demokrat Parti, tekrar Muğla’da şaha kalkıyor. Kırat şahlanıyor ve göreceksiniz Muğla’dan yakılan ateş, Türkiye’nin yeni bir ana muhalefet partisini yaratacak. Bu da Demokrat Parti olacak” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ