Kocadon: Değişim rüzgarı Muğla’ya esiyor

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, değişim rüzgarının Bodrum'dan Yatağan’a ve Muğla'ya ulaşacağını söyledi

Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, değişim rüzgarının Bodrum’dan Yatağan’a, oradan da tüm Muğla’ya ulaşacağını söyledi. Kocadon bunun en güzel göstergesinin de Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve sivil toplumu ile muhtarları ile Yatağan halkı olduğunu ifade etti ve  “31 Mart’tan sonra seçilmişlerin itibarını geri vereceğim!” dedi.

Kocadon, Demokrat Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu’nun aday tanıtım etkinliğine katıldı. Etkinliğe Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık da katılım gösterdi. Yatağan İlçe Teşkilatı Başkanı Rayif Baş ve yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar, muhtar adayları, sendikacılar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Muğla Eczacılar Odası Başkanı Serkan Tekin de etkinlikte yer alanlar arasında idi.

“Biz çare üretmeye geliyoruz”

DP Muğla Büyükşehir aşkan Adayı Mehmet Kocadon, Muğla’nın denizi, güneşi, yaylası, mermeri, güzel meyve ve sebzeleri ile her şeyi olduğunu vurguladı. Muğla’nın Tanrı’nın adeta bir lütfu olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Ama biz maalesef, Muğla’nın bugüne kadar tanıtımını bile yapamamışız. Bugün ilçeleri olmasa Muğla’nın adını bilen yok. 20 yıldır Muğla’yı yöneten büyüklerimiz, saygı duyduğumuz insanlar var. Niçin bugüne kadar Muğla bir metropol olamadı, bu kadar tanınmış ilçeleri varken? Çünkü bu işler vizyon meselesidir. Eğer vizyonun yok ve makro bakamıyorsan, bu görevlere talip olmayacaksın. Yörenin ekonomisine katkı sağlayamıyorsan, yörenin eğitiminde, sağlığında, sanat ve kültüründe yoksan, hele ki sporunda hiç yoksan, bu işler olmuyor arkadaşlar. Biz çare üretmeye geliyoruz!”

Muğla’daki değişim rüzgarları en güzel yatağan’da esiyor

Çok zor süreçlere tabi tutulduğunu, hapislerde yattığını, görevden uzaklaştırıldığını ama hiçbir zaman mücadeleden vazgeçmediğinin de altını çizen Kocadon, “Hepinizin bildiği gibi ben hep ‘biz’ özellikle de biz diyorum. Çünkü ben demeyi kendime yakıştıramıyorum. Eğer ben bugün bir Mehmet Kocadon olduysam, Türkiye’de bir marka olduysam, bunu yaratan ben, kendim değilim, ‘biz’ dediğimiz perdenin arkasındaki gerçek kahramanlardır. Kimdir bu gerçek kahramanlar? Belediyede çalışanlarımızdır ve işte sizin gibi halktır.”

“Babanızdan miras kalmadı ya, bırakın gidin zamanı gelince”

“Beni hep bir yerlere sizler taşıdığınız ve özellikle genel merkezin en büyük görevi de, bu markaları korumaktır ama maalesef onların vizyonlarında bir tek şey vardır. Marka olmuş değerleri yok etmek! Niçin yok ediyorlar biliyor musunuz?
Acaba ileride başımıza sıkıntı yaratır mı, bir yerlere aday olur mu diye. Kardeşim, babanızdan miras kalmadı ya, bırakın gidin zamanı gelince. Bodrum’dan denize bir taş attım. -Bu taşın yaydığı dalgalar vardır gitgide büyür bilirsiniz- O taşı denize atarken ‘bu sevgi seli olsun’ dedim, ‘gönül birliği olsun’ dedim, ‘bu Muğla’mıza huzur mutluluk ve ekonomik güç getirsin’ dedim ve bugün hep beraber yaşıyoruz, ben de görüyorum ki dalgalar gitgide büyüyerek bütün Muğla’yı sarıyor. İşte bu gönül birliği, özellikle bu dalganın esintisi olan Muğla’daki değişim rüzgarları, en güzel Yatağan’da esiyor. Özellikle de Yatağan Belediye Başkanı Ağabeyim Hasan Haşmet Işık’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Görüyorsunuz Muğla Büyükşehir’e beraber gidiyoruz. Hizmet etmesini bilmiyorsan, o kibrinle kafanı dik tutarak bu halka yukarıdan bakıyorsan, bu halk kendi içinden çıkardığı değeri, 31 Mart’ta arkadaşlar, Muğla Büyükşehir Başkanı yapacak ve bu güzel halk da bugün burada. Hepinize sonsuz teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sünüyorum. Yatağan’da olmaktan son derece mutluyum. İyi ki varsınız. Gözlerinizden gelen bu güzel enerji, bana saygı ve sevgi ile bakışınız, bana güç veriyor. 31 Mart’ta inanıyorum ki Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve amblemi olan Kırat olacak arkadaşlar” şeklinde konuştu.

leave a reply